Reklam

Analistten Dikkat Çeken “Ralli” Vurgusu: Bu Üç Kripto Para Birimine İşaret Etti!

Kripto para analisti, piyasanın yeniden yükselişe geçmesi ile birlikte yakın dönemde güçlü bir yükseliş ivmesi yakalayabilecek üç kripto para birimine işaret etti.
10:43
1 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Sosyal medyada “Pentoshi” kullanıcı ismi ile bilinen kripto para analisti, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile piyasadaki son duruma ilişkin düşüncelerini paylaştı ve güncel teknik görünümü değerlendirdi. Analist, kripto para piyasasının yeniden yükseliş yönlü bir ivme kazanması ile birlikte güçlü bir ralli başlatabileceğini düşündüğü altcoin’lere işaret etti.

Kripto Para Analistinden “Ralli” Vurgusu

Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile kripto para piyasasındaki son durumu değerlendiren analist, yakın dönemde güçlü bir yükseliş ivmesi yakalayabileceğini düşündüğü altcoin’lere işaret etti. Analist, Solana’nın (SOL) 45 dolar direncini aşması ile birlikte değer artışlarına hız kazandırabileceğini ve yakın dönemde %40’ı aşan bir yükseliş hareketi başlatabileceğini öne sürdü. İkinci olarak da Cardano (ADA) adına 0,55 dolar direncinin yakın vadede oldukça kritik olduğunu belirten analist, bu direnç seviyesinin aşılması ile ADA’nın da ortalama %25’lik bir değer artışı kaydedebileceğini ifade etti.

Sosyal medyada “Pentoshi” kullanıcı ismi ile bilinen kripto para analisti, üçüncü ve son olarak da Polygon (MATIC) adına 0,98 dolar direncine dikkat çekti. Analiste göre MATIC, 0,98 dolar seviyelerini aşması ile birlikte yakın vadede 1,30 dolar fiyat seviyelerine varan bir yükseliş hareketi başlatabilir.

Kripto Para Piyasası, Yeni Haftaya Düşüş ile Başladı

Yeni haftaya düşüş ile başlayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 23.200 dolar seviyelerine kadar geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1.680 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 1,12 trilyon dolara geriledi. Öte yandan Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatte ortalama 140 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar