X


Analistlerden Korkutan Ethereum (ETH) Tahmini: Fiyat Bu Noktaya Dönebilir

Ethereum fiyatı yeniden düşecek mi?
11:51
6 Aralık 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı son iki günde sert düşüşler yaşadı ve altcoinler de bu durumdan etkilendi. Özellikle XRP ve ETH fiyatlarındaki sert düşüş yatırımcıları endişelendirse de bugün itibarıyla fiyatın toparlandığı görülüyor. Analistler ise Ethereum yatırımcıları için korkutan bir tablo sunmaya devam etmekte.

Ethereum Fiyatı Niye Düşüyor?

Ethereum fiyatı özellikle Ethereum 2.0 duyurusundan sonra önemli bir artış yaşamıştı. Bunun devamında 400 dolardan 660 dolara kadar yükselen ETH, yaşadığı sert düşüşten sonra ise bir türlü 660 dolar seviyelerine yeniden çıkamadı. Analistler, şu an 600 dolar desteğinde tutunmaya çalışan ETH’nin kalıcı olarak 500 doların altına inebileceğini vurgulamakta

Kripto para analisti Livercoin, 5 Aralık tarihinde yayınladığı gönderisinde ETH fiyatının sert bir düşüşe hazırlandığını belirtti. Daha önceki direnç noktalarının test edildiğini ifade eden analist, çizdiği grafikte ise 519 dolar seviyesinin altına ve 476 dolara işaret etti. Analistin tahminine göre fiyat 519 dolar desteğini kaybederse sert bir şekilde 476 dolar seviyesine kadar gerileyebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ethereum

Ethereum İçin Direnç Noktası Belli

Tabii ki bunun tam tersi bir durumda ETH’nin 625 dolar direncini kırması gerekiyor. 625 dolar direncinin kırılması, ETH fiyatını analistin grafiğine kadar bir süre daha 500 dolar altından uzak tutabilir. Ayın en yüksek seviyesi olarak da görülen 625 dolar ciddi bir direnç oluşturmuş durumda. Ancak bu fiyat seviyesinin her an kırılması mümkün.

Ethereum’un kendi grafiğinin yanı sıra lider kripto para birimi Bitcoin’in de hareketleri oldukça önemli. Eğer Bitcoin fiyatı yeniden sert bir 19.000 dolar altı testine kalkışırsa, Ethereum fiyatı da analistin beklediğinden daha hızlı bir şekilde 476 dolar seviyesine kadar inebilir.  Ethereum fiyatı hafta sonu boyunca 610 dolara kadar çıksa da buradan 580 dolara kadar geriledi.

ETH Fiyatındaki Volatilite Artıyor

ETH/USD paritesinde görülen bu yüksek volatilite kesinlikle yatırımcıları da endişelendiriyor. Daha önce 2017 yılındaki boğa koşusunda benzer sert düşüşler ve yükselişler görüldü. Bu da yatırımcılara fiyatın her şekilde eski yerine döneceği izlenimini verdi. Ancak bir noktadan sonra fiyat sert düzeltmelerden sonra yükselişe geçemedi ve devamlı olarak düştü. Yani şu an piyasada görülen bu sert hareketlerin amacı ve sonucu da tam olarak bunu gerçekleştirmek olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar