Analist İddialı: Kripto Çöküşünün Kazananı Bu Altcoin Olacak!

Yakından takip edilen bir kripto para analisti, Bitcoin'in (BTC) zaten bu döngüde taban seviyeyi görmüş olabileceğini söylerken, popüler bir Ethereum (ETH) rakibi altcoin'in ivme kazanacağını belirtiyor.
10:59
14 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakından takip edilen bir kripto para analisti, Bitcoin’in (BTC) zaten bu döngüde taban seviyeyi görmüş olabileceğini söylerken, popüler bir Ethereum (ETH) rakibi altcoin’in ivme kazanacağını belirtiyor.

Solana, Bu Seviyelere Ulaşabilir

Piyasada Cantering Clark olarak bilinen analist, 142.300 Twitter takipçisine akıllı sözleşme platformu Solana’nın (SOL) mevcut fiyatlardan güçlü bir yükselişi tetikleyebilecek bir hamle için hazırlandığını söylüyor. Analiste göre, teknik verilere bakmanız yeterli. SOL, önündeki kritik direnci geçmeyi başardı ve büyük bir boğa koşusuna başlayabilir. Günlük grafik iyi görünüyor. Zincir üstü veriler de yükselişe işaret ediyor.  Analistin grafiğine bakıldığında, Solana için bir sonraki büyük direncin 75 dolar civarında olduğu görülüyor. SOL, an itibariyle 47.54 dolardan işlem görüyor. Cantering Clark’a göre, SOL %60’lık bir fiyat artışı kaydedebilir.

Bitcoin’deki verileri de inceleyen anaist BTC’nin 2017 boğa piyasasındaki fiyat hareketini izlediğini iddia ediyor. Analiste göre, Bitcoin tekrar 20.000 dolar seviyesine gerileyebilir. Bu, BTC’nin kısa vadede dip seviyesi olabilir.  Tarihi verilere dikkat çeken analist, ayı piyasasının sonuna yaklaştığımızı vurguluyor. Cantering Clark, 2017 boğa piyasası sırasında Bitcoin‘in dipten % 11.000’in üzerinde değer kazandığına dikkat çekiyor. 2021 boğa koşusunda ise Bitcoin, yaklaşık %2.000 artış kaydetti. Analisti, geçtiğimiz haftalardaki düşük performansı nedeniyle Bitcoin’de açığa satış yapmayı planlayan trader’ları da uyarıyor. Analiste göre, BTC uzun vadede yine zirvelere çıkacak.

SOL, Hak Ettiği Değeri Görmüyor!

Solana ekosistemi büyük bir saldırı ile karşı karşıya kaldıktan bir gün sonra, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, SOL’a desteklediğini açıkladı. Ünlü dergi Fortune ile yaptığı son röportajda SBF, Solana’nın şu anda yaşadığı sorunlara rağmen, hak ettiği değeri görmeyen en önemli kripto para birimi olduğunu söyledi. Yönetici, tüm aksiliklere rağmen Solana’nın teknolojik sorunlarının 2/3’ünü başarıyla çözdüğünü kaydetti.

Ünlü CEO, ayrıca, SOL’un geriye kalan problemlerin üstesinden geleceğine emin olduğunu da sözlerine ekledi. Röportaj sırasında, SBF başkanı şunları söyledi:

Solana zor bir süreçten ve sınavdan geçti. SOL’un yerinde başka bir ekossitem olsaydı şimdiye iflas etmişti . Bu, ekosistemde neyin düzeltilmesi gerektiğini anlamanın önemli bir yoluydu. Bazen, kusursuz bir sistem için sınırları zorlamak gerek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar