X


Analist: Bu Altcoinde Büyük Düşüş Gelecek! 2022’nin En İyi Altcoinlerinden!

Popüler kripto para analisti tek tek sebeplerini saydı. 2022 yılında yatırımcısını zengin eden bu altcoin çok büyük bir düşüş yaşayabilir. Peki takipçilerini neden uyardı, fiyatı aşağıya çekecek sebepler neler?
20:04
2 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Yakından takip edilen bir kripto para analisti 2022 yılında yatırımcısına ciddi miktarda para kazandıran bu altcoinin önemli bir düşüş yaşayacağını tahmin etti. Uyarı yayınlayan analist altcoinin adeta uçurumun kenarında olduğunu ve her an çakılabileceğini düşünüyor. Peki bu denli büyük düşüş beklediği altcoin hangisi?

STEPN (GMT)

Yakından takip edilen bir analist, STEPN (GMT) yatırımcılarına altcoinin temellerinin artık değerini desteklemediğini söyleyerek bir uyarı yayınladı. Light takma ismini kullanan analist, 155.700 Twitter takipçisine, son iki ayda büyük bir ralli yaşadıktan sonra, kullanıcıları gerçek hayatta attıkları adımlar için ödüllendiren ve onları NFT spor ayakkabılarla donatan GMT’nin aşırı değerli olduğuna inandığını söylüyor.

“GMT’nin kısa sürede bir uçurumun kenarından aşağı inmek üzere olduğunu düşünün. Token, güçlü bir Axie Infinity (AXS) taklidiydi ve inanılmaz derece büyüdü. Fiyat 40 kat arttı ancak sonu geliyor”.

STEPN (GMT) Uzman Yorumları

Light, uygulamanın kullanım durumu “zorlayıcı” olsa da mevcut STEPN kullanıcılarının sayısının 20 milyar doları aşan tamamen seyreltilmiş değerini haklı çıkarmadığını söylüyor.

“Token şimdi seyreltilmiş 23 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı. Bunu tekrar oku. Bugün uygulamada 19.763 kullanıcıyla GMT satın almak, mevcut kullanıcı başına 1,16 milyon dolar ödemeye benzer”.

Light ayrıca, GMT‘nin tamamen seyreltilmiş değerlemesinden yaklaşık 2 milyar dolarlık mevcut piyasa değeri arasındaki büyük boşluğu vurgulayarak, token kilidinin muazzam satış oluşturacağını söylüyor. Dolaşımdaki 2,3 milyar dolardan seyreltilmişe kadar olan fark, oyun emisyonu (kullanıcı büyümesini yönlendiren) ve mevcut GMT sahiplerinin sadece fiyatı sabit tutmak için absorve etmek zorunda kalacakları yaklaşan yatırımcının kilidini açması şeklinde geliyor. Light, GMT’yi değeri için satın almanın artık savunulamaz olduğunu söylüyor. Ayrıca GMT’nin ivmesinin yavaşlamaya başladığına dair işaretler gördüğü konusunda da uyarıyor.

“Piyasaya girdiğinden bu yana ilk kez bu ivme azalıyor. En son Coinbase listelemesi sebebiyle fiyat yukarı çıktı, fakat burada tutunamadı. Bu, geçmiş kırılmalardan belirgin şekilde farklı bir davranış ve Coinbase listeleri genellikle tarihsel olarak orta ve uzun vadeli zirvelere işaret eder”.

Light ayrıca, GMT’nin son birkaç haftadır yığınla habere rağmen yükselmediğini ve piyasa katılımcılarının zaten varlıklarını satmaya başladığını da iddia ediyor. Yazı hazırlandığı sırada GMT yaklaşık %10’luk bir kayıpla 3,21 dolardan alıcı buluyor. Altcoin 4,04 dolarda zirve yapmıştı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar