Airdrop Müjdesiyle Yüzde 88 Arttı! Devamı Gelir Mi?

Bitcoin can sıkarken o yüzde yüze yakın kazanç getirdi. Heyecan verici gelişmeyle yükseldi, peki devamı gelir mi?
21:17
6 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yatırımcılar yıllardır bu anı bekliyordu. Nihayet artık müjde geldi ve tokenin fiyatı da hızla yükseldi. Peki yükselişin sebebi neydi? Bundan sonra da kısa vadede yükseliş devam edebilir mi? Bitcoin halen 17.000 doların altında düşük volatiliteyle işlem görmeye devam ediyor. Yatırımcılarsa pozitif ayrışma potansiyeli olan altcoinleri araştırıyor.

SGB Token Neden Yükseliyor?

Fiyat aslında yazı hazırlandığı sırada zirveden geri dönüyor gibi görünüyordu. Ancak aralık ayında %100’ün üzerinde artış yaşadı. Kazanımlarının önemli bir kısmını korumaya da devam ediyor. SGB Token yazı hazırlandığı sırada 0,0177 dolardan alıcı buluyor. İşlem hacmi %18 düştü ve piyasa değeri 173 milyon dolar seviyesinde bulunuyor. Peki yükselişin sebebi neydi?

Flare Network’ün “kanarya ağı” Songbird (SGB) yapılan airdrop müjdesinin ardından yükseldi. Flare tarafından yapılacak airdrop XRP yatırımcılarının yıllardır heyecanla beklediği bir gelişmeydi. Nihayet 2020’den beri bekleyen yatırımcıların yüzü gülecek.

FLR, 2020’nin sonlarında alınan snapshot ile bu tarihte XRP tutanlara FLR Token verecek.

Flare Network (FLR)

Kanarya ağı, yeni özelliklerin ana ağda kullanılmadan önce test edilebildiği bir ortamdır. Polkadot’un Kusama’sı buna örnek olarak verilebilir. Diğer test veya kanarya ağlarından farklı olarak Songbird (SGB) sınırlı token arzına sahiptir. Yani daha fazla kullanım durumu, ağın büyümeye devam ettiği senaryo onun değer kazanacağı anlamına geliyor. Flare Network, yerel FLR token’ıyla, XRP ve ardından Litecoin (LTC) ile başlayarak çeşitli ağlara akıllı sözleşme yetenekleri getirmeyi amaçlıyor.

Şirket daha önce, her uygun sahibin talep edilebilir Spark tokenlerinin %15’ini hemen alacağını ve ardından minimum 25 ay ve maksimum 34 ay boyunca devam ederek ayda ortalama %3 talep edebileceğini söylemişti. ABD’nin önde gelen kripto borsası Coinbase geçtiğimiz ay FLR airdrop’unu destekleyeceğini duyurmuştu. Binance de dahil olmak üzere 55 kripto para borsası airdrop için destek açıklaması yaptı.

Peki FLR Token için airdrop ne zaman yapılacak? Son duyurulara göre 3 gün sonra başlayacak ve önümüzdeki 15 gün içinde sürecin tamamlanması bekleniyor. Eğer anlık görüntü sırasında siz de elinizde XRP tuttuysanız kazançlı çıkabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar