X


Adidas Metaverse İçin Yeni Ortaklarını Duyurdu!

Adidas kısa süre önce sosyal medya hesabından 3 yeni ortağını açıkladı.
20:12
2 Aralık 2021

Yakın zamanda Sandbox ile anlaşan dev marka metaverse odaklı çalışmalarını hızlandırıyor. Akşam saatlerinde yapılan duyuruyla Bored Ape Yacht Club, g.money ve PUNKS Comics ortaklıkları da duyuruldu. Facebook’un Meta olarak yeniden markalaşmasıyla hızla büyüyen metaverse ekosistemi birçok dev şirketi içine çekiyor.

Adidas Metaverse Anlaşması

Dev marka aşağıdaki paylaşımıyla yeni ortaklarını duyurdu. Paylaşımda “Sınırsız olasılıkların dünyasına girme zamanı geldi” ifadesini kullanan şirket, bu alanda yapacağı daha fazla anlaşmanın da sinyalini de vermiş oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Adidas Kasım ayında sanal oyun platformu The Sandbox‘ta yer edindiğini ve kripto para borsası Coinbase ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Bunlarla da yetinmeyen Adidas bugün akşam saatlerinde sektörün önde gelen üç markasıyla da anlaştı.

  • Popüler NFT girişimi Bored Ape Yacht Club
  • NFT çizgi roman dizisi Punks Comic
  • Kripto yatırımcısı Gmoney

Üç yeni ortakla metaverse alanındaki çalışmalarını derinleştirmek isteyen şirket bu konuyu önemsiyor. Daha da önemlisi sadece mevcut coşkudan faydalanmak üzerine değil, geleceği hedefleyen anlaşmalara imza atıyor.

Giyim Şirketlerinin Metaverse İlgisi

Diesel ve Margiela‘nın sahibi OTB Group’un “tamamen metaverse için tasarlanmış ürün, proje ve deneyimlerin geliştirilmesine adanmış” yeni bir iş birimini duyurduğunu biliyoruz. Balenciaga CEO’su Cédric Charbit Perşembe günü BoF konferansında yaptığı açıklamada, “Şu anda, lüks bir markayla etkileşimin doruk noktası, beğene tıklamanız, yorum yapmanız veya bir şey satın almanızdır” dedi ve “bir sonraki seviyeye geçebileceğimizi” düşündüğünü belirtti.

Giyim markaları metaverse konusunda geri kalmanın kendilerine ciddi zarar verebileceğini kabul ediyor. Gerçek dünyadaki marka değerlerini, metaverse alanına taşımak için de yoğun bir çaba harcıyorlar.

Nike’ın Metaverse Studio Lideri Eric Redmond metaverse dünyasını “tüm dijital deneyimin oturduğu her şeyi kapsayan alan” olarak tanımlıyor. Elbette bu yüzden şirketlerin markalaşma çabaları metaverse tarafında ağırlık kazanıyor.

Daha erken dönemde bu alana yönelenlerden biri ise Gucci, 2020 baharında Roblox‘ta bahçe temalı bir sanal alan edindi. Aynı şekilde Nike, Nikeland adlı Roblox metaverse deneyimini başlattı. Bunu takip eden dönemde “indirilebilir sanal ürünler” dahil birçok lisans için başvuru da bulundu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar