reklamı kapat

ABD Enerji Bakanlığı Blockchain Platformuna 1 Milyon Dolarlık Fon Verdi!

ABD Enerji Bakanlığı'ndan 1 milyon dolarlık blockchain fonu.
12:00
11 Ağustos 2019

Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanlığı, bir blockchain tabanlı enerji alım satım platformuna 1.05 milyon dolarlık fon sağladığını açıkladı. Söz konusu haber 9 Ağustos tarihinde ComEd isimli bir enerji şirketi tarafından yapılan basın açıklamasında duyuruldu.

ComEd ilgili blockchain platformunu kurmayı amaçlayan ve fonu elde etmeye hak kazanan dört kurumdan birisi. Diğer fon sahiplerinin Denver Üniversitesi, Virginia Tech and Bem Controls ve son olarak da enerji yönetim yazılımında uzmanlaşan bir şirket olduğu vurgulandı. Yeni girişimin üç yıldan daha fazla süre geliştirme aşamasında kalması bekleniyor.

Enerji İçin Blockchain Adımı

Denver Üniversitesi bünyesinde Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Departmanı Başkanı olan Dr. Amin Khodaei konu hakkında yaptığı açıklamada enerjinin önemine ve ilerleyen yıllarda enerjinin merkeziyetsiz olarak dağıtılmasının elzem olduğuna dikkat çekti. Başkan, şu an için daha sürdürülebilir ve daha sorunsuz bir gelecek için uğraşmak gerektiğini ve bunun anahtarının da blockchain teknolojisinden geçtiğini vurguladı.

Blockchain teknolojisi özellikle kripto para birimlerinin alt yapısını oluşturması ile bilinse de, bu devrimsel teknolojinin aslında her alanda kullanımı mevcut ve çoktan başladı bile. Bütün bunlara rağmen birçok kişi hala kripto para birimlerinin altındaki yapıyı tam olarak bilmiyor. Blockchain hakkında daha fazla bilgi elde etmek ve söz konusu teknolojinin tam olarak nasıl çalıştığını öğrenmek için buradaki haberi okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun