reklamı kapat

Mike Novogratz: Kredi Kartı İle Bitcoin Alışverişine 2 Yıl Var

Mike Novogratz kredi kartı ile Bitcoin (BTC)
13:00
11 Ağustos 2019

İstisnalar olsa da bankaların büyük bir çoğunluğu müşterilerin kredi kartı ile kripto para birimi almasına izin vermiyor ancak endüstride yaşanan devasa değişimler yakında bu tip bir güncelleme gelebileceğini göstermekte.

Bankaların kredi kartı ile kripto para alımına izin vermemesinin arkasında birçok neden var ve bunlardan birisi bankaların kripto paralardan korkması. Söz konusu durumda bankaların kazancını azaltan hiçbir şey olmasa da, kripto paralara karşı var olan şüphe kesinlikle kazanca gölge düşürmekte. Şüphenin yanı sıra dünyanın dört bir yanındaki birçok ülke de kripto para birimleri ile işlem yapılmasını yasaklamış durumda veya yasaklamaya çalışmakta.

Novogratz: Bitcoin İçin Değişim Başlıyor

Ünlü Bitcoin (BTC) boğası Mike Novogratz da geçtiğimiz günlerde Bloomberg ile yaptığı bir röportajda bankalar ile finansal kurumların kredi kartı ile kripto para alımının önünü tamamen açacağını dile getirdi. Galaxy Digital kurucusuna göre endüstri bir kere finansal kurumları düzenlemeye başlayınca bütün bunların devamı gelecek ve kredi kartı şirketleri de değişmeye başlayacak.

Şu an Novogratz’a göre çoktan değişim başladı ve ETF ile vadeli işlem alım satım işlemleri için baskı yapılması da bunun kesin bir kanıtı.

”Regüle edilen borsalar var – oyunda artık gerçek oyuncular var. Her zaman insanların katılım için ekstra yollar sağlayan kişiler ve kurumlar ortaya çıkıyor. İnsanlar artık TD Ameritrade hesaplarından Bitcoin alabiliyorlar bu oldukça büyük bir şey. ”

Novogratz bundan 1 ay önce yaptığı başarılı Bitcoin tahmini ile de ses getirmişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun