reklamı kapat

Charlie Lee, Litecoin’in Gelişim Kat Etmediğini Kabul Etti

Charlie Lee, Litecoin'in (LTC) geliştirilmediği eleştirilerine yanıt verdi.
16:00
11 Ağustos 2019

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük beşinci kripto para birimi olan Litecoin‘in (LTC) yaratıcısı Charlie Lee, 11 Ağustos tarihinde kendisine ve kripto para projesine yönelik birçok eleştiriye yanıt verdi. Eleştiriler temel olarak Litecoin Foundation’un protokol geliştirmek yerine tanıtıma ve genel kabule yönelmesini hedef almakta ve Lee bunun haklı gerekçeleri olduğunu savundu.

Litecoin’in Geliştirilmesi Neden Durdu?

Bloomberg, beklenen Litecoin ödül yarılanması öncesinde yayınladığı bir yazısında söz konusu etkinliğe olan beklentinin çok büyük olmasına rağmen, bunun yatırımcılar için bekleneni karşılamadığını vurguladı. Litecoin’in blok yarılanması hakkında detaylı bilgiyi buradan okuyabilirsiniz. Bloomberg’in ciddi bir fiyat artışı olmamasına sebep gösterdiği noktalardan birisi de Litecoin’in ”geliştirici etkinliği” oldu. Bu da temel olarak Litecoin’in kaynak kodunun ”2014 yılından beri en düşük seviyeye indiğini” ifade etmekte.

Lee ise Litecoin’in 8 yıllık tarihi boyunca Litecoin Core üzerinde çalışan çok az sayıda geliştiriciye sahip olduklarını vurguladı ve eksikliklere dikkat çekti. Lee buna ek olarak 2019 yılında hiçbir yeni kod girilmediği iddialarını da yalanladı ve resmi GitHub hesabı üzerinden bunun kontrol edilebileceği bilgisini paylaştı. Yine de yapılan işlerin az olduğunu itiraf eden Lee, teknik olarak LTC’nin yol kat etmediğini de kabul etmiş oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.