reklamı kapat

60 Milyon XRP Transfer Edildi: Bu Ne Anlama Geliyor?

60 milyon adet XRP transferi piyasayı korkuttu.
13:00
14 Şubat 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple (XRP), kesinlikle son günlerin en çok konuşulan ve en çok yükseliş yaşayan kripto para birimlerinden birisi.

XRP, yaşadığı flaş yükseliş ile 0,32 dolara kadar çıkmayı başarsa da, şu sıralar düzeltme evresine geçiş yapmış gibi gözüküyor. Buna ek olarak BitMEX kripto para borsasında görülen inanması güç olay da, XRP yatırımcılarının düzeltme esnasında panik olmasına sebep olmuştu.

20 Milyon Dolarlık XRP Transferi Yapıldı

Yukarıdaki iki gelişmenin üzerine tamı tamına 60 milyon XRP’nin bilinmeyen bir cüzdana transfer edilmesi de Twitter üzerinde birçok XRP yatırımcısını korkuttu. Whale Alert’ın aktardığı bilgiye göre Bithumb kripto para borsasından, bilinmeyen bir cüzdana yapılan bu transferin değeri yaklaşık olarak 20 milyon dolara tekabül ediyor.

Ancak büyük ihtimalle bu işlem, korkulacak bir durumla sonuçlanmayacak. Genellikle bilinmeyen cüzdanlardan kripto para borsalarına yapılan işlemler satış veya alış işlemi olacağını gösterse de, tam tersi bir durumun tehlike arz ettiği çok fazla görülmedi.

Borsadan cüzdana kripto para çekilmesi, bunların en azından kısa vadede satılmayacağı şeklinde yorumlanabilir. Yine de cüzdanlar arası gönderim veya OTC (tezgah üstü alım satım platformu) aracılığıyla satış mümkün ancak buna çok küçük bir ihtimal diyebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.