2022’de Patlama Yaşayabilirler: Popüler Analistten Dikkat Çeken 4 Coin Paylaşımı!

Kripto para piyasasında belirsizlik sürse de analistler 2022 yılından oldukça umutlular ve bazı coin’lerin ciddi artacağı düşünülüyor.
12:49
18 Aralık 2021
Okuma Süresi: 4 Dakika

Şu anda piyasada bir düşüş grafiği hakim olsa da kripto para ekosisteminde fırsatların bitmediğini hemen her analist dile getiriyor. 2022 yılında da bu fırsatların devam edeceği düşünülüyor ve  BeInCrypto Global İş Geliştirme Müdürü Jessica Lloyd 2022’de yatırımcısının yüzünü güldüreceğini düşündüğü 4 altcoin birimini paylaştı. Hadi Lloyd’un tercihlerine bir göz atalım…

Solana (SOL)

2022’de Lloyd’a göre büyük artış yaşama potansiyeli olan ilk kripto para birimi Solana (SOL). Solana 2021 yılında da yaklaşık olarak %10.000’lik artış yaşayarak yılın en çok kazandıran kripto paraları arasında yer alıyor.

Yakın zamanda piyasaya sürülen ve NFT’lerin oluşturulduğu ERC20 ve SPL blok zincirleri arasında transferlerin gerçekleşmesine imkan sunan Solana köprüsü  birden fazla blok zincirini köprüler oluşturmaya yönlendirdi. Bu durum da aslında tüm sistem için faydalı oldu.

Buna ek olarak Solana blockchain’i artık pek çok NFT projesi tarafından tercih ediliyor. Örneğin; geçtiğimiz günlerde Twitch’in kurucu ortaklarından olan Justin Kan, bir NFT platformu oluşturmak için Solana’yı tercih ettiklerini açıkladı.

Dolayısıyla tüm bu gelişmelerin SOL fiyatına da yansıması bekleniyor ve SOL yazının yayına hazırlandığı sırada 178 dolardan işlem görüyor.

Crypto com (CRO)

Dünya çapında 10 milyon kullanıcıya sahip olan crypto com ve kripto para birimi CRO, 2021’de en çok ses getiren altcoinler arasında yer alıyor. Analistin açıklamalarına göre Crytpo com, gelecek için önü açık platformlarından biri konumunda bulunuyor ve bu sebeple bu listede ikinci sırada olmayı hak ediyor.

2020’de şirketin DeFi cüzdanı kullanıcı ile buluştu ve bu yıl pazaryeri de piyasaya sürüldü. Snoop Dogg ve İtalyan dizi reklamları platforma hemen katılanlar arasında yer aldı. Yapılan açıklamalara göre Crypto com’un attığı adımlar ile platformu kullanan kişilerin sundukları gerçekten örtüşüyor ve bu da büyüme için alan yaratıyor.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile CRO 0,52 dolardan işlem görüyor ve platformun potansiyel büyümesi ile fiyatının artabileceği düşünülüyor.

Decentraland (MANA)

Lloyd’un listesindeki üçüncü kripto para birim bir metaverse platformu olan Decentraland’in token’ı MANA. Analiste göre metaverse hype’ı daha yeni başlıyor ve Decentraland, onu kripto para birimleri arasında gerçekten önemli bir noktaya taşıyan çok sayıda rekabet avantajına sahip.

Decentraland aynı zamanda arazilerin NFT olarak da satıldığı bir platform ve NFT arazileri henüz beklenen ilgiye ulaşmış değil. ayrıca Decentraland’in arkasında gerçekten büyük destekçiler ve yatırımcılar bulunuyor. Dolayısıyla 2022 yılında MANA’nın ciddi bir artış performansı sergilemesi bekleniyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise MANA 3,45 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ripple (XRP)

Analistin listesindeki son kripto para birimi aslında herkesin yakından bildiği Ripple (XRP). Her ne kadar yasal bir süreç ile meşgul olsa da XRP hala piyasa hacmi bakımından en büyük ilk on kripto para içinde yer alıyor. Ayrıca analistin açıklamalarına göre XRP’nin güçlü bir topluluğu da bulunuyor.

Öte yandan Ripple, bankaların ve finans kurumlarının mevcut ödeme ağlarından daha düşük bir maliyetle verimli bir şekilde para transfer etmesini sağlayan bir teknoloji sunuyor. Ayrıca ülkeler arasında yapılan transfer işlemlerinde XRP’nin kullanılıyor olması da büyüme potansiyeli yaratıyor gibi görünüyor.

Bunlara ek olarak 2022 yılında artık SEC ve Ripple arasındaki dava sürecinin sonlanması bekleniyor. Daha sürecinin sonlanması ise XRP üzerindeki baskısı kaldırabilir ve bu da fiyata pozitif yansıyabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar