reklamı kapat

2018’deki Düşüşü Bilen Analist: Bitcoin (BTC) 13.000 Dolara Gidiyor!

2018 yılında yaşanan düşüşü doğru tahmin eden isme göre BTC 13.000 dolara doğru ilerliyor.
10:12
17 Ekim 2020

Kripto para piyasası ve Bitcoin son günlerde oldukça hareketli. Bitcoin’de (BTC) anlık olarak 100-150 dolarlık inişlerin ve çıkışların yaşandığına şahit oluyoruz. Ancak bazı isimler bu volatil dönemin sonunda BTC’nin yakın zamanda 12.000 dolar üzerine doğru ivme kazanacağını düşünüyor.

İlk Hedef: 12.000 Dolar

2018 yılında Bitcoin’’in ciddi bir düşüş yaşayacağını doğru şekilde tahmine eden ve piyasanın önemli isimlerinden olan “Farmer Bluntz” BTC’nin yakın vadede yükselişe geçtiğini düşünüyor. Yatırımcı Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in bir Elliot Wave göstergesi oluşturduğunu ve bunun da büyük bir artış anlamına geldiğini belirtti. Yapılan açıklamalarda göre Bitcoin öncelikle 12.000 doların üzerine ve ardında yılın rekorunu kırmak üzere 13.000 dolar üzerine doğru harekete geçecek.

Ancak bazı isimlere göre son birkaç hafta içinde yaşanan negatif olaylar Bitcoin’in beklenen yükselişini geciktirebilir ya da tamamen engelleyebilir.

Son Olaylar ve Fiyat

KuCoin hack’iyle başlayan ve dün ortaya çıkan OKEx’in para çekme işlemlerini durdurması haberi ile devam eden olaylar silsilesi Bitcoin’in önündeki engellerden biri olarak görülüyor. Son birkaç hafta içinde KuCoin borsası bir hack saldırısına uğradı, BitMEX borsasına soruşturma açıldı, Trump’ın koronavirüs olduğu haberleri yayıldı ve son olarak da OKEx’in kurucusunun polise ifade verdiği ortaya çıktı.

Aslında bu olayların bir tanesi bile bundan 3-4 yıl önce lider kripto para birimi üzerinde bomba etkisi yaratır ve fiyatta en az %10’luk geri çekilmeler görülürdü. Dolayısıyla her ne kadar bazı isimler Bitcoin fiyatının bu olaylardan kötü etkileneceğini düşünse de aslında BTC tüm bu haberler karşısında oldukça güçlü kaldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.