reklamı kapat

$2 Milyar Değerinde Litecoin’den Korkutan Hareketsizlik!

40 milyon adet Litecoin hiç hareket ettirilmeden bekletiliyor.
11:00
13 Ocak 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük altıncı kripto para birimi Litecoin (LTC), yaşadığı blok ödülü yarılanmasından sonra sessizliğini korumaya devam ediyor. İlginç olan ise LTC’nin sirkülasyondaki miktarının yarısından fazlasının, neredeyse bir yıldır hiçbir şekilde hareket ettirilmemesi oldu. Yaklaşık olarak 2 milyar doların üzerinde değere sahip 40 milyon LTC, 12 aydır hiçbir yere transfer edilmeden bekletiliyor.

40 Milyon Litecoin Pasif Halde!

Litecoin Foundation yöneticisi Franklyn Richards tarafından açıklanan verilerde, özellikle Kasım ve Aralık 2018 tarihlerinden bu yana birçok LTC’nin kilitli olduğu görülüyor. O tarihlerde balinaların en düşük fiyattan LTC almak için akın ettiği piyasada dolaşan söylentiler arasında yerini aldı ancak bunun doğruluğu ispatlanamadı.

Yukarıdaki grafikte Litecoin adreslerinde biriken ve harcanmayan LTC miktarının nasıl zirve yaptığı da görülebiliyor. Buna ek olarak fiyat grafiğine de bakıldığında balinaların en çok alım yaptığı tarihlerin gerçekten de fiyatın dibi gördüğü tarihler olduğu aşikar. Yaklaşık olarak bir yıldır hiçbir hareket sergilemeyen top 100 Litecoin adresi özellikle Kasım ve Aralık 2018 tarihleri arasında alım yapmaya başlamış gibi duruyor.

Richards konu hakkında yaptığı açıklamada 12 milyon Litecoin’in kullanıcılar adına Coinbase borsasında tutulduğunu bildiklerini ifade etti. Diğer adreslerin ise borsalara mı yoksa kullanıcılara mı ait olduğuna dair ise bir bilgi yok. 40 milyon Litecoin’in çok az bir kısmının bile satılması şu an için LTC’ye hiç beklemediği bir düşüş getirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.