X


12 Bitcoin’ini Kaybeden Yatırımcıya Sevindirici Haber!

12 Bitcoin kaybeden yatırımcıya kripto para topluluğu yardım eli uzattı.
17:30
16 Haziran 2020

Protocol Podcast’in sunucusu Eric Savics, 12 Haziran tarihinde yayınladığı bir tweet ile bütün kripto para sektörünün gündemine oturdu. Savics, hayat boyu yaptığı yatırımı olarak nitelendirdiği 12 Bitcoin’ini sadece küçük bir hata yüzünden kaybettiğini ve oltalamaya kurban gittiğini belirtti.

Mağdur Bitcoin Yatırımcısına Yardım Yağdı

Donanım cüzdanında sakladığı BTC’lerine kullandığı kripto para depolama uygulamasını taklit eden bir e-posta ile giriş yapan kötü amaçlı kişilerin bütün BTC’lerini çaldığını ifade eden Savics, Nouriel Roubini, Changpeng Zhao gibi isimlerin de dikkatini çekti ve sektörde bir anda en çok konuşulan isim oldu.

Kripto para topluluğu ve özellikle CZ, Erik Voorhees, Jameson Lopp gibi önde gelen isimler Mavics için bir yardım kampanyası başlattı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Savics’in cüzdanına yaklaşık olarak 0,80 BTC aktarılmış gibi gözüküyor. Savics eğer kaybettiği fonlarını bu şekilde tamamen geri elde edebilirse bu durum kripto para topluluğunun ne kadar yardımsever ve birbirini destekleyeceği olacağını göstermiş olacak.

Savics buna ek olarak kaybettiği BTC‘leri geri alması durumunda da bağış yapanlara bu miktarları geri iade edeceğini belirtti.

Savics’in BTC cüzdanından kaybettiği fonlarını geri alması ise çok ama çok zor bir ihtimal olarak görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar