Yeni Bir Rekora İmza Attı! Altcoin Hızlı Yükselebilir!

Bu rekor onun 2023 performans potansiyeline dair ciddi bir ipucu olabilir.
18:15
2 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para yatırımcıları 2023 yılından fazlasıyla umutlu ve bu altcoin son rekoruyla beklentileri daha yukarı çekiyor. Peki kısa vadede bu altcoin piyasadan pozitif ayrışarak hızlı bir yükseliş başlatabilir mi? Nitekim Bitcoin fiyatı henüz 17.000 doları aşamadı ve bugün Gemini kurucusu tarafından paylaşılan açık mektup piyasadaki hissiyatı olumsuz etkiliyor.

MATIC Haberleri

Yaptığı anlaşmalarla gündemde fazlasıyla yer edinen MATIC yeni bir rekora imza attı. Bu yeni yıl Polygon için iyi haberleri beraberinde getirdi. Vendible, Ible City utility programı NFT Series IV’ü Polygon‘da başlattığını duyurdu. Ible City, Vendible’ın sanal DAO’sunda bulunan ve 7.000’i satılmış olan 16.000 arsadan oluşan bir koleksiyon. Ible City NFT’leri altı ağ üzerinde altı seri halinde piyasaya sürülmektedir.

Polygon’un bu gelişmenin ardından OpenSea hacminin satışlarda yeni bir rekora ulaşarak 324 milyon dolara ulaştığını ve 2021 yılı rekorunu geride bıraktıklarını duyurdu. NFT pazarındaki genel hacim düşüşüne rağmen pozitif ayrışan Polygon, Solana ekosistemindeki popüler NFT koleksiyonlarının da ikinci yuvası olmaya devam ediyor.

MATIC Yorum

2023 yılında y00t gibi birkaç NFT koleksiyonunun kuracağı köprülerle Polygon, NFT alanında daha da ön plana çıkan bir aktör olabilir. Santiment’in grafiği umut verici ölçümler ortaya koyarken, Polygon’un NFT alanındaki büyümesi belirgindi. Verilere göre, Polygon’un toplam NFT Satış Hacmi ve dolar cinsinden hacmi geçtiğimiz hafta artmaya devam etti. MATIC’in fiyat cephesindeki performansı, son yedi günde %5’in üzerinde bir düşüş kaydettiği için güncellemelerle uyuşmadı. Ancak, yazı hazırlandığı sırada fiyatı %3 artarak 0,77 dolar seviyesine yükseldi.

Metriklerden birkaçı da MATIC‘i destekliyordu ve trendin tersine dönmesinin yakın olduğunu gösteriyordu. CryptoQuant’ın verileri, MATIC’in borsalardaki net mevduatlarının 7 günlük ortalamaya kıyasla düşük olduğunu ortaya koydu. Buna göre satış baskının ilerleyen günlerde bir miktar azalabileceği söylenebilir. MATIC’in aktif adresleri de artarak ağdaki daha fazla sayıda kullanıcıyı yansıtıyordu. Ağ büyümesi geçen hafta boyunca bir artış kaydetti ve bu da iyimser görünüyordu. Bitcoin’in Genesis olayındaki yeni gelişmelerle aşırı düşüşler yaşamadığı senaryoda MATIC pozitif görünümünü devam ettirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar