X


“Yeni Bir Bitcoin Balonu Yaklaşıyor”

Güney Afrika'da düzenlenen bir Blockchain etkinliğinde konuşan Vinny Lingham, piyasanın duymayı beklediği şeyleri söyleyerek umut dağıttı.
14:00
19 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Civic Token CEO’su Vinny Lingham Güney Afrika Blockchain Girişimciler Kulübü’nün etkinliğine katıldı. Lingham burada yaptığı konuşmada yeni tüm zamanlar rekorunun yaklaşmakta olduğunu kaydetti.

Monero’dan Riccardo Spagni’nin de katıldığı Chain Reaction etkinliğinde konuşan Lingham:

Bir başka balonun olacağına inanıyor muyum? Muhtemelen, çünkü insanlar öğrenmek bilmiyor. 20K barajını kırdığında 100 bin doların üzerine yükselir, daha sonra yeni bir balon patlama döngüsünün başlangıcına tanık oluruz.

Lingham kripto paraları daha önce insanlık tarihinin “en büyük teknolojik deneyi” olarak nitemişti. Lingham, “Blockchain teknolojileri neredeyse 10 yılı devirse de hala daha bebeklik döneminde.” yorumunu yaparak sektörün tam olarak olgunlaşmadığına dikkat çekiyor. Kripto paraların para transferleri dışında çoğunluğukla kar/yatırım amaçlı kullanıldığını ve “spekülasyona dayalı bir oyun” olduğunu sözlerine ekliyor.

Tecrübeli CEO, sektöre giren onca paraya rağmen teknoloji geliştirmeye odaklanılması gerektiğini düşünüyor. Geçen yılki fiyat patlamasını da ICO’ların patlamasına bağlıyor.

Geçtiğimiz sene sektörde inanılmaz bir yatırımcı ilgisi ve bunu karşılamaya yetmeyen toplam kaynak gördük. Şimdi alıcıdan çok ICO var ve Bitcoin’le kripto paraların fiyatının düşmesiyle bu alıcıların daha az harcayacak parası var.

Buna rağmen Lingham şu anda yapılabilecek en iyi şeyin gelecek için birikim yapmak olduğunu hatırlatıyor: “3 veya 4 ayı piyasası ve döngüsü gördüm. Ayı piyasalarında esas olay konsolidasyon yapıp Bitcoin gibi kaliteli coin’lere gitmektir.

Kaynak: cryptoglobe.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar