f Yatırım Şirketlerinin Kripto Varlıklara İlgisi: Üst Düzey Atamalar Artıyor › COINTURK

Yatırım Şirketlerinin Kripto Varlıklara İlgisi: Üst Düzey Atamalar Artıyor

Özet

  • Piyasa istihbarat firması tarafından yapılan bir rapora göre Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Avrupa'da birçok yatırım şirketi kripto varlık yatırım stratejilerine liderlik etmek üzere üst düzey yöneticiler atıyor.

  • Amberdata adlı firma tarafından hazırlanan "Kripto Varlıklar: Yöneticilerin Veri Altyapısı Yakıtı" raporuna göre şirketlerin %24'ü kripto varlık stratejilerini benimsemiş ve %13'ü de yakın gelecekte kripto varlıklarına yatırım yapmayı planlıyor.

  • Araştırma; Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Avrupa'dan 60 yatırım uzmanının görüşlerini içeriyor.

  • Piyasaya Etkisi: Pozitif
13:00
10 Eylül 2023

Bir piyasa istihbarat firması olan Amberdata’nın raporuna göre Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Avrupa’da giderek artan sayıda yatırım şirketi, kripto varlık yatırım stratejilerine liderlik etmek üzere üst düzey yöneticiler atıyor. Amberdata, düzenleyici baskılara rağmen kripto endüstrisinde olumlu bir gidişat öngörüyor ve SEC ve CFTC’nin yatırımcılara daha fazla fırsat sunacağını tahmin ediyor. Ayrıca, Ripple‘ın SEC ile yaşadığı yasal zaferin, daha fazla varlık yönetim firmasını kripto varlık stratejilerine çekebileceğini belirtiyor.

Kripto Varlıklar Benimsenmeye Devam Ediyor

‘Kripto Varlıklar: Yöneticilerin Veri Altyapısı Yakıtı’ başlıklı yakın tarihli bir Amberdata raporuna göre varlık yönetimi şirketlerinin %24’ü kripto varlık stratejisini benimsedi ve ekstra %13’ü önümüzdeki iki yıl içinde kripto varlıkları benimsemek için adım atmayı planlıyor.

“Firmaların neredeyse dörtte birinin kripto varlıklara adanmış üst düzey bir role sahip olması, uygulama konusundaki ciddiyetin yanı sıra üst yönetimin katılımını da yansıtıyor.”

Raporda Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Avrupa’dan 60 yatırım uzmanına anket uygulandı. Görüşülen kişiler arasında varlık yöneticileri, hedge fonlar ve diğer yatırımcılar yer aldı. Araştırmaya katılanların yaklaşık yarısı (%48) şirketlerinin portföyünde kripto varlıklara yer veriyor. Amberdata ayrıca önümüzdeki iki yıl içinde artan sayıda varlık yöneticisinin kripto varlık trade’i ve yatırım stratejilerini vurgulamaya devam edeceğini tahmin ediyor.

SEC Zaferi Ardından Gelen Rakamlar

ABD kripto endüstrisinde Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) devam eden düzenleyici baskısına rağmen Amberdata önümüzdeki birkaç yıl içinde potansiyel bir olumlu sonuç öngörüyor:

“İyi haber şu ki gidişat değişiyor olabilir. Önümüzdeki beş yıl içinde SEC ve CFTC’nin çalışmamızda yatırımcılar için en olumlu fırsatları sunması bekleniyor.”

Ayrıca Ripple’ın SEC’e karşı kazandığı son kısmi yasal zaferin daha fazla varlık yönetim firmasını kripto varlık stratejisi benimsemeye çekebileceğini vurguladı. Son haberlerde Avrupalı kripto varlık yöneticisi CoinShares 2023’ün ikinci çeyreğinde bir önceki yılın çeyreğine göre %33 artışla 20,3 milyon pound (25,9 milyon dolar) toplam gelir bildirdi.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI