reklamı kapat

XRP Yatırımcılarını Sevindirecek Haber xRapid’den Geldi!

Ripple, xRapid ile rekor havale hacmine ulaştı.
09:00
2 Ekim 2019

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi XRP, ne yazık ki Bitcoin (BTC) ve birçok önde gelen kripto para biriminin aksine oldukça kötü bir 2019 yılı geçirmekte.

Yıl içerisinde yükseldiği konumdan yüzde 50 oranında düşüş yaşayan XRP yatırımcıları, bu düşüşün büyük bir kısmının Ripple ”yardımıyla” gerçekleştiğini savunmakta. Blockchain tabanlı ödeme sağlayıcısı Ripple, son dönemlerde JPM Coin gibi birçok rakiple karşılaştı ve buna ek olarak xRapid vb. önemli ürünlerine olan talepte de ciddi bir azalma gözlemlendi.

Ancak son 1 haftada iki ayrı girişime imza atan Ripple, adeta ‘dirilmeye istekli’ olduğunu gösterdi ve gelen üçüncü bir iyi haber yükselişin devam edebileceğini ortaya koydu. Ripple’ın ödemeler için XRP kullandığı ödeme platformu xRapid, sadece Eylül ayında Meksika ve Filipinler arasında 18,9 milyon dolarlık transfere imza attı. Ağustos ayının bilançosu ile kıyaslandığında yaklaşık olarak 8 milyon dolarlık bir artış olduğu gözlemleniyor.

Ripple Savaşa Devam Ediyor

Dünya Bankası verilerine göre Meksika ve Filipinler dünyanın en çok havale alan ülkelerinden ikisi konumunda ve sırasıyla 36 milyar dolar ile 34 milyar dolarlık bir yıllık havale hacmine sahipler. XRP’nin iki ülkeye yapılan ödemelerde pastadan böylesine büyük bir pay alması ve payını diğer aya göre arttırması, kesinlikle Ripple’ın hala gelecek vaat ettiğini göstermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun

ETİKETLER