X


XRP ve ETH Gibi Altcoin’lerin Hareketi Bitcoin’in (BTC) Bu Hamlesine Bağlı!

Analistlere göre altcoin’lerin yükselişi Bitcoin’in hareketlerine bağlı.
16:16
31 Ekim 2020

Her ne kadar lider kripto para birimi Bitcoin son zamanlarda oldukça güçlü performans sergiliyor olsa da altcoin’ler için aynı şeyi söylemek pek de mümkün değil. Yılbaşından bu yana Bitcoin karşısında bile büyük başarılar elde eden birçok altcoin’in Bitcoin (BTC) yükselişe geçtikten sonra adeta kan kaybettiğine şahit oluyoruz.

Bitcoin Fiyatı

Analistlere göre altcoin’lerin toparlanma şansı var. Ancak altcoin’lerin toparlanma ihtimali yine Bitcoin’e bağlı.

Piyasanın popüler analistlerinden “Light” Bitcoin’in yakın zamanda satış baskısı sona erdikten sonra 14.000 dolara ulaşabileceğini dile getirdi. Analist, Bitcoin’i yükselişi devam ederken hisse senetlerindeki kayıpların devam ettiğinin ve iki varlık sınıfı arasındaki korelasyonun tamamen bozulduğunun altını çiziyor. Light, satın alma baskısı bittikten sonra 14.000 doları beklediğini de sözlerine ekliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

14.000 dolar, önde gelen kripto para birimi için uzun süredir kritik bir teknik seviye oldu. 14.000 dolar hem 2019 yılının en yüksek seviyesiydi hem de 2017 yılının kapanış seviyesinin çok yakınında bir noktaydı.

Bunlara ek olarak Real Vision CEO’su Raoul Pal da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, BTC’nin 20.000 dolara giden yolda önündeki en büyük engelin 14.00 dolar seviyesi olduğunu dile getirmişti. Ayrıca analistler, eski fiyat seviyesindeki işlem hacmi miktarı nedeniyle 14.000 dolara 20.000 dolardan çok daha fazla önem veriyorlar.

Altcoin’ler Yükselecek Mi?

Analistlere göre Bitcoin eğer konsolide olursa ya da yükseliş eğilimini hızlandırırsa altcoin’ler de yükselişe geçebilir. Çünkü analistlere göre belirli altcoin’lerin temelleri her zamankinden daha güçlü. Örneğin; Merkezi olmayan finans (DeFi) sözleşmelerinde kilitlenen toplam değer, yakın zamanda 12 milyar doların üzerine çıkarak yeni bir rekora imza attı.

Ayrıca Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) gibi kripto para birimlerinin de güçlenmeye başladığı ifade ediliyor. Her ne kadar iki kripto para birimindeki düşüşler ana akım benimsenme eksikliklerine bağlansa da BTC yükselişe geçtiğinde altcoin’lerin de artacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar