X


Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan Anlamlı 12. Yıl Kutlaması!

Changpeng Zhao 12. yıl kutlamasında önemli noktalara parmak bastı.
12:15
31 Ekim 2020

Bitcoin whitepaper’ının yayınlanmasının üzerinden 12 yıl geçti. Bitcoin’in yaratıcısı olarak tanıdığımız Satoshi Nakamoto bundan 12 yıl önce Bitcoin’i kamuoyuyla tanıştırdı ve adeta devrimsel bir adım atılmış oldu. Bitcoin’in piyasaya sürülmesi alsında finansal alandaki eksiklikleri bir kez daha gün yüzüne çıkardı ve geleneksel finansın yüzleşmekten yıllardır kaçtığı sorunlar açık şekilde ortaya çıkmış oldu.

Bitcoin’in 12. yılı dolayısıyla sektörden pek çok önemli isim kutlama mesajlarını sosyal medya kanalları aracılığıyla paylaştı. Bunlardan biri de kripto para işlem platformu Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ) oldu.

Bitcoin 12 Yaşında

Changpeng Zhao konuyla ilgili yaptığı paylaşımda aslında çok önemli noktalara da parmak bastı. Bitcoin’in 12 yıl önce bugün tasarlandığını dile getiren CZ, lider kripto para biriminin hiçbir fon olmadan, herhangi bir ücretli çalışan olmadan, ofis olmadan ve bir pazarlama bütçesi olmadan bugünlere geldiğini belirtti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

CZ on ikinci yıl kutlamasında, “Bitcoin 12 yıl önce bugün tasarlandı (doğmadı). 9 sayfalık bir tanıtım belgesi, bugün piyasa değeri olarak 250 milyar dolara dönüştü, hiçbir fon yaratılmadı, pazarlama bütçesi yoktu, ofis yoktu ve ücretli personel yoktu.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Binance de bir görsel ile Bitcoin’in 12. yılını kutladı.

BtcTurk’ten Önemli Etkinlik

Türkiye’nin ilk kripto para borsası olan BtcTurk de Bitcoin’in 12. yaşı için bugün çok önemli kişilerin konuk olacağı online bir etkinlik düzenliyor. BtcTurk kurucusu Kerem Tibuk, BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, CoinShares CSO’su Meltem Demirörs, İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan ve BlockStream CEO’su Adam Back’in konuk olacağı etkinliğin bugün 16:00’da başlaması bekleniyor.

Bunlara ek olarak her ne kadar whitepaper 31 Ekim 2008’de yayınlanmış olsa da Bitcoin’de ilk bloğun 3 Ocak 2009’da çıkarıldığını belirtmekte de fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar