X


BtcTurk, Bitcoin’in (BTC) 12. Yaşını Unutulmaz Konuklarla Kutlayacak

BtcTurk, Bitcoin’in 12. yaşını çok önemli konuklarla kutlamaya hazırlanıyor.
11:05
30 Ekim 2020

Türkiye’nin ilk kripto para borsası olan Btcturk çok önemli bir canlı etkinlikle Bitcoin’in whitepaper’ının yayınlanışının 12. yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyor.

Bitcoin Whitepaper’ı

Bitcoin bundan 12 yıl önce 2008 finansal krizinin hemen sonrasında 31 Ekim’de whitepaper’ın yayınlanması ile hayatımıza girdi. “Bitcoin: Kişiden Kişiye Elektronik Nakit Sistemi” başlığı ile yayınlanan whitepaper aslında devrimci bir teknoloji ile ödeme sistemlerine yeni bir soluk getirmek amacıyla ve parasal özgürlüğü bireylere kazandırma hedefiyle yola çıktı.

12 yıl içinde birçok nitelendirmeye, çok fazla eleştiriye ve çeşitli yakıştırmalara maruz kalan Bitcoin, 12 yılın sonunda hala sağlam bir duruş sergilemesi ile benimsenmesini arttırmaya devam ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

BtcTurk Bitcoin’in 12. Yaşını Kutluyor

Türkiye’nin ilk ve dünyanın dördüncü kripto para işlem platformu olan BtcTurk çok önemli konularla 31 Ekim Cumartesi günü Bitcoin’in 12. yaşını kutlamaya hazırlanıyor.

Yapılan açıklamalara göre 12. yaş kutlaması için düzenlenecek olan etkinlikte; BtcTurk kurucusu Kerem Tibuk, BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, CoinShares CSO’su Meltem Demirörs, İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan ve BlockStream CEO’su Adam Back konuk olacak.

Öte yandan 90 dakika sürmesi planlanan canlı yayının 31 Ekim’de saat 16:00’da başlayacak. Ayrıca yapılan açıklamalara göre Manukyan ve Demirörs, “Kurumlar neden Bitcoin almaya başladı?” sorusunun cevabını arayacaklar. Tibuk ve Back ise “Bitcoin, whitepaper ve paranın tarihi” hakkında görüşlerini dile getirecek.

Bitcoin’in whitepaper’ının 12. yılı adına gerçekleştirilen canlı yayının tüm sosyal medya platformları üzerinden verileceği yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar