XRP Tabanlı Ürün Yeni Bir Rekor Kırdı!

XRP/AUD tabanlı Avustralya ödeme koridorunda yeni hacim rekoru kırıldı.
15:00
8 Şubat 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple, XRP‘ye yönelik toplu satış politikası nedeniyle yatırımcılar tarafından sık sık topa tutulsa da, son aylarda piyasaya sürülen bir ürün her yeni ayda yeni bir rekor kırıyor.

Ripple’ın Ödeme Koridorları Rekor Kırıyor

Ripple’ın ODL ürünü ve MoneyGram ortaklığı ile açılan ödeme koridorlarının XRP ticari hacmi devamlı olarak artıyor. MoneyGram şu an için XRP kullanarak Filipinler, Meksika ve Avustralya içerisinde ödeme koridorları açtı ve XRP/AUD işlem çifti tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

8 Şubat tarihinde Avustralya ödeme koridorunun daha önceki 4.271.894 milyon doların üzerine çıkarak, 4.503.110 milyon dolara ulaştığı görüldü. Günün henüz bitmediği ve %30 civarında tamamlandığı da göz önünde bulundurulursa, XRP kesinlikle bu koridorda uzun süre kırılamayacak bir rekora imza atabilir. İlgili hacim grafikleri en alttaki tweet’ten de görülebilir.

Aslında XRP/MXN işlem çiftine dayanan Meksika koridoru açılan bu tip ilk ödeme hattı konumunda ve bu sebeple buranın hacmi de daha yüksek. XRP/MXN işlem çifti aynı gün içerisinde 16 milyon doların üzerine çıktı ve 17 milyon dolara iğne attı. Söz konusu ödeme koridorlarındaki XRP hacminin artması kesinlikle XRP fiyatını uzun vadede etkileyebilecek bir etkiye sahip.

Ripple geçtiğimiz günlerde sert bir yükseliş elde etmişti ve firma CEO’su XRP düşecek diyenlere aynı sertlikte yanıt vermeyi unutmadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar