Reklam

Ripple CEO’su “XRP Düşecek” Diyenlere Sert Çıktı!

Ripple CEO'su XRP hakkındaki iddialara yanıt verdi.
10:00
6 Şubat 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kurduğu blockchain tabanlı start-up firmasını kısa sürede sıfırdan 10 milyar dolar gibi inanılmaz bir noktaya getiren Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, dün gündemi sallayan önemli bir XRP haberi hakkında sessizliğini bozdu.

XRP bu haberden de okunabileceği üzere dün olağanüstü bir yükseliş sergilemişti. Buna rağmen milyarder yatırımcı ve CEO’nun XRP hakkında yaptığı ve basına sızan açıklamaları, fiyatın yükselişini adeta bir anda kesti.

Michael Novogratz, basına kapalı olan bir etkinlikte XRP fiyatının geçen sene çok kötü bir performans sergilediğini, 2020 yılında da aynısını yapacağını ifade etti. Novogratz’ın XRP’nin kötü performansına gösterdiği sebep ise Ripple‘ın çok fazla XRP’ye sahip olması ve bunu düzenli olarak satması.

Ripple CEO’su XRP Hakkında Konuştu!

Ripple gerçekten de her ayın ilk gününde ciddi miktarda XRP’nin kilidini açıyor ve bunları çeşitli amaçlar için kullanıyor. Ripple son dönemde bunu ciddi anlamda azaltsa da, Şubat ayında 100 milyon adet XRP yine bu amaç için kullanıldı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise Twitter üzerinden yaptığı açıklamada XRP’nin 2020 yılında BTC’yi bile performansı ile geride bıraktığını vurguladı.

Garlinghouse, Novogratz’ı “Bitcoin 20.000 dolar olacak” tahminini de hatırlatıp, onun tahminlerine pek güven olmayacağını da ima etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar