XRP, LUNA, AVAX, DOT ve Dogecoin (DOGE) Hedef Fiyat

Kısa vadeli yükseliş birçok altcoinde ciddi fırsatlar sunuyor. XRP, LUNA, AVAX, DOT ve Dogecoin (DOGE) için bu seviyeler yakından izlenmeli!
23:05
22 Aralık 2021
Okuma Süresi: 5 Dakika

Bitcoin (BTC), psikolojik olarak kritik seviyenin üzerine çıkmaya ve yılı güçlü noktada kapatmaya hazırlanıyor. Bitcoin’deki yükseliş, korku ve açgözlülük endeksinden de net biçimde izlenebiliyor. Endeks bir gün içinde 27’den 45’e keskin bir toparlanma yaşadı. Yatırımlar artık birkaç gün öncesine göre daha az korkuyor.

Bitcoin Fiyat Yorumu

BlockFi kurucu ortağı Flori Marquez yakın tarihli bir röportajda, düzenleyici netlik ve daha yüksek kripto fiyatlarının bir FOMO hissine yol açabileceğini ve 2022’de kriptonun benimsenmesini artırabileceğini söyledi. Popüler internet tarayıcısı Opera, kripto kullanımını daha da artırabilecek bir diğer olumlu haberde, 2022’nin ilk çeyreğinde yayınlanması beklenen Polygon (MATIC) ile entegrasyonu duyurdu. Milyonlarca Opera kullanıcısı, önce Android platformunda, ardından diğer platformlarda Polygon’un ekosistemine erişecek.

Bitcoin, 17 Aralık’ta 200 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) (47.259 dolar) altına düştü, ancak ayılar avantajlarını geliştiremedi ve düşüşü daha da genişletemedi. Bu da satışların alt seviyelerde durulduğunu gösteriyor. Boğalar, 21 Aralık’ta fiyatı 200 günlük SMA’nın üzerine geri itti, ancak toparlanma 20 günlük üstel hareketli ortalamada 49.517 dolar direnciyle karşı karşıya. Bu, ayıların henüz vazgeçmediğini ve rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden düşerse, ayılar fiyatı tekrar 200 günlük SMA’nın altına düşürmeye çalışacak ve düşüşü güçlü destek bölgesine 42.000 ila 39.600 dolar arasında devam ettirecek.

Tersine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, BTC/USDT çifti 52.000 dolara yükselebilir.

Ripple (XRP)

20 günlük EMA kademeli olarak yükselmeye başladı ve RSI, boğaların hafif bir üstünlüğü olduğunu gösteren pozitif bölgeye sıçradı. 1 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, olası bir ralli için kapıları 1,20 dolara ve 1,41 dolara açabilir.

Tersine, fiyat 1 dolardan düşerse, Ripple (XRP)/USDT çifti 20 günlük EMA’ya düşebilir. Bu seviyeden güçlü bir toparlanma, duyarlılığın pozitife döndüğünü ve yatırımcıların düşüşleri satın aldığını gösterecek. Bu, 1 doların üzerinde bir kırılma olasılığını artıracak. Ancak, ayılar fiyatı 0,85 doların altına düşürürse, parite 0,75 dolara olası bir düşüşle karşı karşıya kalır. Uzun vadeli hedef olarak 3 dolar ve üzeri yerini korurken şimdilik yön kesinleşmiş değil.

Terra (LUNA)

Önümüzdeki yılın yıldızı olabilir. Bu yıl inanılmaz derecede iyi bir performans gösterdi. Fiyatın 78,29 doları kırmış olması yükseliş trendinin yeniden başladığını gösteriyor. Yazı hazırlanırken 88 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Yükseliş momentumu devam etti ve LUNA/USDT paritesi 22 Aralık’ta 98,20 dolara yükseldi.

Son birkaç gündeki keskin ralli RSI’ı aşırı alım bölgesine itti ve parite psikolojik seviye olan 100 dolara doğru ilerliyor. Bu, önümüzdeki birkaç gün içinde küçük bir düzeltme veya konsolidasyonla sonuçlanabilir. Alıcılar mevcut trendi devam ettirerek fiyatı 124 doların üzerine taşımaya çalışacaktır.

Ayılar, kısa vadeli trendde bir değişiklik sinyali vermek için fiyatı 20 günlük EMA’nın (69,75 dolar) altına çekmek ve burada tutmak zorunda kalacak.

Avalanche (AVAX)

AVAX fiyatı bugün 127 dolara kadar yükseldi. Yazı hazırlandığı sırada ise 119 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. 20 Aralık’ta 20 günlük EMA’dan (104 dolar) sıçradı, bu da boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Yukarı hareket, 21 Aralık’ta 119,69 dolarda %61,8 Fibonacci düzeltme seviyesinin üzerine çıkarak boğaların oyuna geri döndüğünü gösteriyor.

131,70 dolarda %78,60 $ Fibonacci geri çekilme seviyesinde küçük bir direnç var ve bu, temizlenirse tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 147 doların yeniden test edilmesiyle sonuçlanabilir. Boğalar, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcına işaret etmek için fiyatı bu seviyenin üzerine itmek ve burada tutmak zorunda kalacak. Yükselen 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına sarkarsa geçersiz olur. Böyle bir hareket fiyatı 98 dolara çekebilir. Bir sonraki durak ise 75,5 dolar seviyeleri olacaktır.

Polkadot (DOT)

Fiyat yazı hazırlandığı sırada 28 dolara ulaştı. Bugün birçok altcoinde çift haneli yükselişlere şahit oluyoruz. Fiyat bu seviyeden düşerse, ayılar fiyatı destek bölgesinin altına çekmek için bir girişimde daha bulunacaklar.

Bu olursa, DOT/USDT çifti 16,81 dolara düşebilir. Alternatif olarak, fiyat 200 günlük SMA’nın (28,84 dolar) üzerine çıkarsa, düşüş trendinin zayıfladığını gösterir. Parite ilk önce 31,49 dolara ve ardından 39,35 dolara yükselebilir.

Dogecoin (DOGE)

DOGE güçlü bir direnç görevi gören 20 günlük EMA’ya (0,17 dolar) ulaştı. Yazı hazırlandığı sırada 0,174 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Fiyat bu seviyeden düşerse, 20 günlük EMA ile 0.15 dolar arasında sıkışan bir DOGE ile karşılaşabiliriz.

Bu dar aralıklı hareket aşağı yönlü kırılma doğurursa fiyat 0,13 dolara kadar düşebilir. Bu seviyenin altına bir kırılma görürseniz 0,1 dolara hazır olun. Tersine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde ve desteklemeye devam ederse DOGE 0,19 dolara yükselebilir. Bu seviye yine sert bir direnç olarak hareket edebilir, ancak aşılırsa parite 0,22 dolara güçlü bir toparlanma başlatabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar