X

XRP Coin Grafik: Ripple Fiyat Düşüşü Derinleşiyor, Endişeler Artıyor!

Ripple fiyatındaki düşüş hız kesmeden devam ediyor.
07:38
16 Aralık 2020

Ripple’ın sergilemiş olduğu rallisi oldukça kısa sürdü. XRP fiyatı 0,30 dolar seviyelerinden 0,78 dolara kadar yükseldi ancak şu anda yeniden 0,30 dolar bandına doğru düşüş eğiliminde bulunuyor.

Spark airdrop heyecanı ve piyasadaki pozitif hamle birleşin XRP’ye ciddi bir ivme kazandırmış olsa da heyecan sönmüş gibi görünüyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,4490 dolardan işlem gören XRP geçtiğimiz saatlerde 0,4373 dolara kadar geriledi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ripple Neden Düşüyor?

Aslında Ripple sergilediği son fiyat hareketleri ile yatırımcıları heyecanlandırmış ve geçtiğimi üç yıl içindeki kötü performansını telafi etmeye başlamıştı. Bilindiği gibi XRP yaklaşık olarak üç yıldır bir ayı piyasasında bulunuyordu ve piyasada yaşanan kısa vadeli rallilere tepki vermiyordu. Son yükselişlerin XRP’nin uyanışı olduğu düşünüldü ancak Ripple beklendiği gibi hareket etmedi.

Spark airdrop heyecanı ile yükselişe geçen , genel olarak 0,78 dolara kadar ve hatta bazı borsalarda 0,90 dolara kadar yükselen XRP heyecanın dinmesinin ardından düşüşe geçti. Ortaya çıkan heyecan XRP’nin teknik gücünü de arttırmıştı ancak son verilere göre geride bıraktığımız günlerde XRP yeniden teknik anlamda güç kaybediyor.

Dolayısıyla XRP’nin düşüşünün arkasındaki neden dolaylı olarak teknik zayıflık olarak karşımıza çıkıyor. Teknik zayıflığın ise spark airdrop’un heyecanın sönmesi olduğu düşünülüyor.

Önemli Destekler Bir Bir Kırılıyor

Ripple sergilediği düşüşe ek olarak önemli destek seviyelerini de bir bir kaybediyor gibi görünüyor. Şu anki grafiklere bakıldığında analistler için 0,52 dolar ve 0,48 dolar oldukça önemli destek seviyeleriydi. Ripple şu anda bu iki seviyenin de altında işlem görüyor ve yakın vadede fiyat farklı faktörler tarafından desteklenmedikçe düşüş eğiliminin devam edeceği düşünülüyor.

Bunlara ek olarak önemli destek seviyelerinin birer dirence dönüşme olasılığının olduğu ve eğer bu olursa daha fazla zayıflık görülebileceği de düşünülüyor.

Yükseliş İhtimali Var Mı?

Güncel grafikleri değerlendiren analistlere göre yakın vadede XRP için tablo karanlık görünüyor. Ancak tabii ki her zaman olduğu gibi piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para biriminin yükseliş ihtimali de var.

XRP şu anda her ne kadar Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) fiyatından bağımsız bir şekilde serbest düşüşte görünse de fiyatlar arasında bağlantı hala bulunuyor. Dolayısıyla BTC ve ETH’un başlatacağı yukarı yönlü ciddi bir yükseliş ivmesi XRP’yi de beraberinde yukarı çekme gücüne sahip olabilir.

Bu sebeple eğer BTC ve ETH konsolidasyon süreçlerini yukarı yönlü kırmayı başarırlarsa XRP için de yeniden yükseliş grafiklerini görebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar