reklamı kapat

“XRP BTC’yi Geride Bırakacak”

SBI Holding yöneticisi XRP'nin BTC piyasa değerini geçeceğini söyledi.
19 Şubat 2019
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Japon finansal devi SBI’ın CEO’su Yoshitaka Kitao XRP piyasa değerinin 2019 yılı içerisinde BTC piyasa değerini geçeceğini ifade etti.

XRP BTC’yi Geçecek

Japonya merkezli haber kaynağı Coinpost.jp’nin yayımladığı soru-cevap yazısına göre SBI Holdings başkanı ve temsilcisi Yoshitaka Kitao XRP’nin uluslararası yaygınlığa ulaşacağın ve küresel bir konumu olacağını ifade etti:

XRP şimdiden yaygınlaşmaya başladı, xRapid fon transferleri için 2019’da kullanılmaya başlayacak. XRP’nin artan kullanımıyla birlikte Bitcoin (BTC) piyasa değerini geride bırakmasını bekliyoruz.


SBI holding Tokyo merkezli bir finansal hizmet şirketi. Şirket Osaka Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenmiş durumda ve SBI Japonya’nın ilk banka tarafından kurulmuş kripto para borsasının sahibi olarak biliniyor.

SBI Holdings başkanı Yoshitaka Kitao

SBI ve Ripple Ortaklığı

SBI Holding aynı zamanda Ripple’ın en büyük ortaklarında bir tanesi. 2 şirketin birlikte yatırımları bulunuyor ve SBI bazı kripto para projeleri için fon sağlıyor. Şirketler en son İsviçreli kripto para kartı üreticisi Tangem’e 15 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Kitao’nun XRP’nin boğalarla buluşacağını düşünmesinin bir sebebi de dağıtık defter teknolojisi şirketi R3’ün “Corda” platformunun potansiyeli. Corda platformunda XRp kullanılması planlanıyor, bu platformda uluslararası para gönderimleri yapılacak. Kitao SWIFT’in da R3 ile ortaklığı bulunduğunu belirtti ve Corda ile XRP’nin pratik kullanımının artacağını dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.