Reklam

X2Y2 NFT Pazarı, Opensea’yi Geçti

NFT pazaryerleri arasında Opensea enlerden olsa da yeni çıkan NFT pazar yerleri zirveyi Opensea NFT pazarına bırakmayacak gibi gözüküyor.
09:30
27 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz zaman diliminde, Ethereum tabanlı NFT pazar yeri X2Y2‘deki satış hacmi, yine NFT pazar yerinin enlerinden olan OpenSea‘yi geride bıraktı.

DappRadar‘dan alınan verilere göre , X2Y2, OpenSea’deki 155.734 koleksiyonerden elde edilen 117.64 milyon dolara kıyasla, geçen hafta sadece 11.534 koleksiyonerden 144.16 milyon dolar değerinde NFT satışı gerçekleştirdi.

X2YX platformu bu yılın başlarında Şubat ayında piyasaya sürüldü ve herhangi bir üst düzey NFT projesinin satışına ev sahipliği yapmıyor gibi görünse de, kullanıcıların hem X2YX hem de OpenSea’de NFT satın almalarını bir araya getirmelerini sağlayan bir OpenSea avcı özelliği sağlıyor.

X2YX, günlük hacimlerinin Haziran ayında yeni zirvelere yükseldiğini gördü ve şimdiye kadar kaydedilen en yüksek hacim günü 6 Haziran’da 32.92 milyon dolar ile gerçekleşti. Platformun bu ayki yükselişinin arkasındaki nedenlerden biri, 1 Haziran’dan 30 Haziran’a kadar sıfır işlem ücreti promosyonu uygulamasını hayata geçirmesi gibi görünüyor.

İçerik Rehberi

Opensea Nedir?

OpenSea, eBay ve Amazon’a benzer bir pazar yeridir, ancak listelenen tüm NFT’ler, kullanıcıların satın alabileceği, satabileceği ve mint edebileceği NFT’ler biçiminde benzersiz dijital koleksiyonlardır. Platform, kullanıcıların birbirleriyle kripto para kullanarak doğrudan güvenilir bir şekilde işlem yapmalarını sağlayan, merkezi olmayan bir pazar yeridir.

OpenSea, popüler NFT serisi CryptoKitties‘in piyasaya sürülmesinden büyülenen ve NFT’lerde dijital öğelerin ilk kez gerçek sahipliğini sağlamak için potansiyel gören yazılım mühendisleri Alex Atallah ve Devin Finzer tarafından 2017 yılında kuruldu. Dijital sanatçılar ve içerik oluşturucular, platformu NFT’leri çıkarmak, özel pazar yerleri ve NFT koleksiyonları oluşturmak,  ücret belirlemek ve bunları satmak için açık artırmalar oluşturmak için kullanabiliyorlar.

X2Y2 Nedir?

X2Y2, Şubat 2022’de piyasaya sürülen gelişmekte olan bir NFT pazarıdır. NFT ekosisteminin merkezileştirilmesi, biri X2Y2 olan birkaç rakip NFT platformunun oluşturulmasına yol açmıştır. X2Y2 adı, mükemmel bir daire oluşturan matematiksel bir formülden türetilmiştir. X2Y2 logosu, bu formüle dayalı mavi bir daireyi temsil eder.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar