X


Waves Oyun Dünyasına Adım Atıyor

Oyun dünyası ve Blockchain teknolojisi her geçen gün bağlantılarını arttırıyor…
18:00
26 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Blockchain teknolojisinin oyun endüstrisine sağladığı potansiyel hiç bitmeyecek gibi görünüyor. Bu durumda da oyun dünyası ve Blockchain endüstrisi eğer birlikte çalışacaklarsa sayısız olasılıklar ortaya çıkacak diyebiliriz.

Sırf bu olasılıklar sebebiyle çok fazla kripto para projesi oyun dünyasına giriyor. Bunlara CryptoKitties’in yaratıcısı olan ve büyük bir hayran kitlesi bulunan Ethereum da dahil…

TRON Blockchain’indeki ilk oyun da kısa bir süre önce BitGuild sayesinde tanıtıldı. BitGuild, oyunları, oyun içi varlıkların tam ve gerçek sahipliğini, ucuz ve güvenli eşya (item) işlemlerini (trading), öğelerin ve para biriminin çapraz oyun uyumluluğunu ve daha fazlasını kolaylaştırarak, oyuncular ve geliştiriciler arasındaki ilişkiyi tamamen yeniden tanımlıyor.

Günümüzde tüm dünyada oyun ekosistemi içinde bir milyardan fazla insan var. Oyun dünyası The Witcher 3 ve kısa bir süre önce piyasaya çıkan Red Dead Redemption 2 gibi satış rekortmeni oyunlarla da her geçen gün büyüyor.  WAVES ise oyun alanına giren en yeni kripto para projesi olarak karşımıza çıkıyor.

Blockchain’in ve token’laşmanın oyun dünyasına gerçekten yardımcı olabileceğinin farkına varan WAVES’in yeni girişiminin amacı, geliştiricilerin video oyunlarına Blockchain’i entegre etmesini kolaylaştıracak araçlar yaratmak.

WAVES CEO’su Sasha Ivanov, yeni girişimleriyle ilgili şu açıklamayı yapıyor:

Bu girişim, Waves teknolojisinin çok yönlülüğünü sergilemek ve oyun gibi önemli bir sektörde benimsenmesini teşvik etmek için başlatıldı. Bence oyun sektörü Blockchain teknolojisinin başarılı bir uyarlayıcısı olacak ve yaygın olarak kullanılacak. Bu durumda karşılıklı fırsatlar göz önüne alındığında Waves ekosistemi içinde projelerini hayata geçirirken gösterdikleri çabadan dolayı geliştiricileri ödüllendirmeye hazırız.

Bunun yanında geliştiricileri motive etmek için bir milyondan fazla WAVES token’ıyla oluşturulmuş bir fon var. Hatta CoinMarketCap verilerine göre fon nerdeyse iki milyon dolar değerinde…

Öte yandan WAVES ekibi geliştiricilere tavsiyeler ve rehberlik konusunda yardımcı olacaklarını da açıkladı.

Kaynak: Cryptodaily

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar