VeChain Bitcoin Ve Ethereum’a Çalım Attı

VeChain'de hafta boyunca olumlu gelişmeler yaşandı.
20:00
2 Mayıs 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz günlerde VeChain ağında Bitcoin ağından daha fazla sayıda işlem gerçekleştirildi. Aynı zamanda dev danışmanlık firmalarından Deloitte CEO’su Cillian Lenowicz Ethereum ağından VeChain’e geçtiklerini ve saniyede 20’nin üzerinde akıllı sözleşme işlemi gerçekleştirebildiklerini ifade etti.

Deloitte VeChain Kullanıyor

Deloitte geçtiğimiz hafta Ethereum’u bırakıp VeChain’e geçebileceğinin sinyallerini vermişti. PWC de benzer şekilde işlemlerini Ethereum’dan VeChain’e taşımıştı. VeChain üzerinde çalışan bir başka dev şirket ise BMW. VeChain’in firmalar için hazır çözümleri bulunuyor, bunlardan bazıları geçtiğimiz hafta düzenlenen konferansta açıklandı. VeChain’in ortaklıklarıyla ilgili haberimize göz atabilirsiniz.

Haftaya genel olarak bakıldığında birçok dev şirketin Ethereum’a göre daha az bilinen platformlarla çalışmaya başladığını görebiliyoruz. EOS ve Tron hakkında da birkaç ortaklık haberi medyada yer almıştı.

VeChain bir gün içerisinde toplamda 396 bin işlem gerçekleştirirken aynı gün Bitcoin’de 359 bin işlem gerçekleştirildi. Bir Reddit kullanıcısı VeChain ağında gerçekleştirilen işlemlerin toplam değerinin Bitcoin işlemlerinin değerinin oldukça altında olduğunu ifade etti. Yine de gerçekleştirilen işlemlerin yoğunluğu VeChain ağının oldukça yeterli olduğunu gösteriyor. Ek olarak 1 şirket VeChain’i Bitcoin’in önüne geçirebiliyorsa yoğun şekilde kullanılan diğer ağlar da benimsendiğinde lider konuma gelebilirler.

Toplama bakılırsa EOS ve Tron ağları VeChain ağından daha fazla kullanılıyor ancak VeChain sağlam alternatifler arasında yer alıyor. Birçok proje Ethereum’a alternatif olarak ortaya çıkıyor ve Ethereum’un geliştirmeleri ağırdan alması şirketlerin ilgisini öldürebiliyor. Ethereum’un 2.0 sürümü yolda olsa da diğer projelerde kendi yaklaşımlarını geliştirmeye devam ediyor. Sonucunda en iyi ölçeklendirmeyi sunan Blockchain piyasanın hakimi olmak için en büyük aday olacak. Bunu da sadece zaman gösterebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar