X


Uzman İsim: XRP Asla Bankalar Tarafından Kullanılmayacak!

Ünlü kurucu XRP'nin asla bankalar tarafından kullanılmayacağını vurguladı.
18:00
30 Kasım 2019
Okuma Süresi: 1 Dakika

Ripple tarafından piyasaya sürülen ve RippleNet ağı içerisinde de aktif olarak kullanılan kripto para birimi XRP, 2019 yılında ne yazık ki beklenen performansı sergileyemedi. Yaşanan sert düşüşlerle 0,20 dolar altına kadar inen en büyük üçüncü kripto para, şimdi de Coinmetrics.io‘nun kurucu ortağı Nic Carter‘ın ağır ithamlarına maruz kaldı.

Bankacılar XRP’den Nefret Ediyor!

Carter, bankacıların ”bankalar XRP kullanacak” söyleminden nefret ettiğini ve asla XRP kullanmayacaklarını, bunu yapamamalarının altyapısal sebepleri olduğunu ifade etti. Ünlü kurucunun bankaların XRP kullanamayacaklarına kanıt gösterdiği unsur ise Basel III olarak bilinen ve Basel Bankacılık Komitesi tarafından hazırlanan bir bildiri. Bildirinin içerisinde kripto para, dijital para veya buna benzer paraların kullanımının yasaklandığına dair bir ibare olmasa da, bankaların finansal istikrarı korumakla sorumlu olduğu vurgulanmakta.

Carter’ın bu açıklamalarına doğal olarak XRP ve Ripple topluluğundan çok sert tepkiler geldi ve birçok isim şimdiden XRP kullanmaya başlayan bankaları örnek gösterdi. Bütün bu tartışmaların eşiğinde ise Ripple ağına yeni bankalar katmaya ve ağını büyütmeye devam etmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar