X


Ünlü Yazarın Bitcoin Fiyat Tahmini Korkuttu: BTC 24.000 Dolara Düşecek!

 “Rich Dad Poor Dad” kitabının yazarı Robert Kiyosaki yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in 24.000 dolara düşmesini beklediğini söyledi.
15:15
19 Haziran 2021

Bitcoin’in yaklaşık olarak son bir haftadır yaşadığı düşüşler sonrasında, piyasada karışık sinyallerin olduğu görülüyor ve uzman isimler BTC fiyatı konusunda ikiye bölünüyor. Bir kesim BTC’nin sadece güçlü bir düzeltme ile karşı karşıya olduğunu ifade ederken bazıları çok daha büyük bir geri çekilmenin ufukta olduğunu düşünüyor.

Bitcoin fiyatının ciddi bir geri çekilme yaşayacağını düşünen isimler arasında popüler finans danışmanı ve çok satan kitap olan “Rich Dad Poor Dad” kitabının yazarı Robert Kiyosaki de bulunuyor.

Bitcoin’de 24.000 Dolar Görülebilir!

Kiyosaki Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in bir balon olduğunu dile getirdi ve tarihin en büyük çöküşünün yaşanacağını iddia ediyor. Konuyla ilgili açıklamalarında Kiyosaki’nin, “Dünya tarihinin en büyük balonu daha da büyüyor. Dünya tarihinin en büyük çöküşü geliyor. Daha fazla altın ve gümüş satın alacağım. Bitcoin’in 24 bin dolara düşmesini bekliyorum. Dikkatli olun.” sözlerini kullanıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Altın ve Gümüş

Öte yandan Robert Kiyosaki, uzun süredir Bitcoin hakkında tahminlerde bulunuyor. Nisan ayında Kitco News ile yaptığı bir röportajda şunları dile getirmişti:

“Bitcoin hala test edilmedi. Ama düşerse bu duruma dayanacak güce sahibim. Altını ve gümüşü seviyorum, altın ve gümüş Tanrı’nın parasıdır. Bu şeyleri aramak için dünyayı dolaştım.”

Ancak tüm bunların yanında Kiyosaki’nin yaptığı bazı röportajlarda, düşüş zamanlarında Bitcoin alın çağrısı yaptığı da biliniyor. İnsanları finansal okuryazarlığa sahip olmaya ve kâr fırsatları aramaya teşvik eden kişisel finansal yönetim kitabı “Rich Dad Poor Dad” ile ünlü olan Kiyosaki’nin iyi finansal tavsiyeler verdiği düşünülüyor.

Bunların yanında kripto para analistleri genel olarak BTC fiyatı konusunda rahat görünüyor ve bir noktadan sonra boğazların kontrolü ele geçireceğine inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar