Ünlü Yatırımcı Novogratz, ABD’nin Eylemlerinin Bitcoin İçin Olumlu Olduğunu Savundu!

Milyader yatırımcı Mike Novogratz, ABD ekonomisinin uyguladığı politikanın Bitcoin (BTC) için yararlı olduğunu savundu.
20:00
5 Mayıs 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Eski Goldman Sachs yöneticilerinden ve yeni Bitcoin (BTC) boğalarından birisi olarak bilinen Mike Novobgratz, gerek yaptığı yatırımlar gerekse de ara ara dile getirdiği yorumları ile hep gündemde kalmayı başaran birisi oldu. Özellikle Bitcoin’in 20.000 doları geçeceği ve buna benzer tahminleri ile ses getiren Novogratz, bu sefer ABD’nin uyguladığı politikanın lider kripto para için olumlu sonuçlar doğurabileceğini dile getirdi.

Kendi Twitter hesabından gönderi paylaşan milyarder isim, Başkan Yardımcısı Mike Pence‘nin Federal Rezerv hakkında yaptığı faiz indirimine gidilmesi açıklamasını referans göstererek, Stephen Moore, Herman Cain ve Mike Pence gibi isimlerin kendisini Bitcoin hakkında daha iyimser olmaya ittiğini dile getirdi. Stephen Moore ve Herman Cain bundan bir süre önce FED başkanlığı için yarışmış ABD para politikasında önemli bir yere sahip kişiler olarak bilinmekte.

ABD Ekonomisinin Dengesizliği, BTC’ye Yarayacak

Novogratz ise hala tam olarak dengesi oturmayan ABD ekonomisinin yarattığı boşluğun, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yarayabileceğini düşünmekte. Milyarder isim bundan bir ay önce yaptığı bir başka açıklamada, Bitcoin’in altının piyasa değerine ulaşacağından emin olduğunu ifade etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar