X


Ünlü Milyarder Novogratz Bu Sefer Başka Bir Şey Söyledi

Bitcoin fiyatıyla ilgili çarpıcı fiyat tahminlerinde bulunan ünlü milyarder Mike Novogratz bu sefer önceki tahminlerine ters bir fiyatı ileri sürdü.
09:00
4 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para topluluğunun sık konuşulan ve çok takip edilen isimlerinden milyarder yatırımcı Mike Novogratz şimdiye dek piyasaya yönelik birçok fiyat tahmininde bulundu. Galaxy Digital isimli yatırım şirketinin kurucusu ve CEO’su Novogratz piyasayla ilgili yaptığı boğa tahminleriyle tanınıyor. Ancak ünlü milyarder son zamanlarda fikrini değiştirmişe benziyor.

The Economist dergisi tarafından düzenlenen büyük bir etkinliğe katılan Mike Novogratz, Bitcoin fiyatıyla ilgili ileri sürdüğü ve uzun süredir savunduğu düşüncesinin aksi yönünde görüş bildirdi. Kayda değer bir süre boyunca Bitcoin’in sene sonuna kadar boğa piyasasını yaşayacağını savunan ünlü milyarder bu fikrinden vazgeçti. Novogratz Bitcoin fiyatında kısa vadede büyük bir artışın yaşanmayacağını ifade etti.

“BTC yıl sonuna kadar 9.000 doları geçemeyecek”

Dünyanın ileri gelen finansal dergilerinden Forbes’un her yıl hazırladığı milyarderler listesinde kendisine yer bulan Novogratz eskiden bir yatırım şirketinde serbest piyasa fonu yöneticisi olarak hizmet veriyordu. Ünlü yatırımcı uzun bir süre boyunca kripto paralar hakkında iddialı tahminlerde bulundu.

Son olarak kripto para piyasasının 20 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip olacağını iddia eden Novogratz geçmişte de birçok ilgi çekici tahmine imzasını attı. Kasım 2017’de Bitcoin fiyatıyla ilgili görüş bildiren ünlü isim 20.000 dolarlık iddiasıyla dikkatleri üzerinde toplamıştı. Novogratz’a göre Bitcoin 2018 tamamlanmadan 40.000 dolarlık fiyatı oldukça rahat bir şekilde bulacaktı.

Milyarder yatırımcının son iddiası ise geçmiştekilerle zıt yönde seyrediyor. Novogratz yeni tahminlerinde Bitcoin’in sene sonuna kadar 9.000 dolar seviyesini kıramayacağı iddia ediliyor. Novogratz’tan son tahminiyle topluluktaki çoğu kullanıcıyı şaşırtmayı bu defa da başardı.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar