X

Wall Street Destekli Firma Ethereum Vadeli İşlemleri Sunacak

Yatırımcıların bir süredir beklediği Ethereum vadeli işlemleri ErisX tarafından sunulacak.
10:00
4 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD’nin en büyük borsalarından Chicago Board Options Exchange (Cboe), broker firması TD Ameritrade, ve birkaç büyük yatırım firması ErisX adlı projeyi destekliyor. Bu projede Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin ve Bitcoin vadeli işlemleri gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Eski Citigroup yetkililerinden Thomas Chippas ErisX’i geliştirmek adına ABD merkezli en büyük bankalardan birindeki görevinden istifa etti. Cboe ve CME’nin Bitcoin vadeli işlemlerine başlamasından sonra birçok yatırımcı aylardır Ethereum vadeli işlemlerini bekliyordu. ErisX’in ABD merkezli ilk düzenlenmiş Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin vadeli işlemlerini sunması planlanıyor.

TD Ameritrade yöneticilerinden JB Mackenzie kripto para ekonomisinin ayı sezonuna rağmen geliştiğini dile getirdi. Kripto paralara ilginin artmasıyla beraber yeni sulara yelken açacaklarından emin olduklarını ifade etti. ErisX CEO’su Chippas Mackenzie’ye destek çıktı ve müşterilerin kripto para piyasasına yeterince talep göstereceğinden şüphe duymadıklarını dile getirdi.

Geçtiğimiz 9 ay boyunca kripto para sektörü Bakkt, Coinbase, Custody, BitGo, Seba ve ErisX gibi girişimler ile büyük finansal kurumlar tarafından geliştirilmeye başladı. Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Citigroup kripto para altyapısı oluşturduklarını duyurdu. Bütün büyük finansal kuruluşlar düzenlemeler adına yeşil ışığın yanmasını bekliyor.

Wall Street destekli firmalar, yatırım ve bankacılık devleri kripto para piyasasında ürün sunmaya başladığında kripto para piyasasının katlanarak büyüyeceği tahmin ediliyor. Böylece daha fazla firmanın kripto piyasasına dahil olduğunu görebiliriz Hatta şimdiden medyada yankı bulan iddialara göre finansal kurumların tezgah üstü piyasasından BTC aldığı söyleniyor.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar