X

Ünlü Milyarder Bitcoin (BTC) İçin Desteğini Yineledi! Bankası Yakında Bitcoin Kabul Edecek!

Ünlü Milyarder kriptoya açık desteğini yineledi!
23:36
12 Ağustos 2021

Meksikalı milyarder ilerleyen süreçte Banco Azteca tarafından Bitcoin hizmeti verilebileceğini açıklamıştı. Bugün akşam saatlerinde profil resmini değiştiren ünlü milyarder yakında bankasının Bitcoin kabul edeceğini duyurdu. Ricardo Salinas Pliego kripto paralara ve özellikle Bitcoin’e son derece ilgi duyuyor.

Banco Azteca Bitcoin (BTC) Kabul Edecek

Şirketlerinin toplam değeri yaklaşık 16 Milyar dolar olan Grupo Salinas‘ın kurucusu ve başkanı, bugün akşam saatlerinde Bitcoin (BTC) desteğini yineledi. Profil resmini güncelleyen Ricardo, gözlerine lazer ekledi. Bu kırmızı lazerler uzun zamandır Bitcoin’in altı haneli hedefine ulaşacağını düşünen popüler isimler tarafından kullanılıyor. Hatta Güney Amerikalı çok sayıda milletvekili profillerini bu lazer gözlerle süsledi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Haziran ayında bankasının Bitcoin’i destekleyen ilk Meksikalı banka olacağını duyuran Salinas bu sözünün arkasında gibi görünüyor.

Kasım ayında elindeki nakit paranın %10’u ile Bitcoin alan milyarder yatırım portföyünü çeşitlendirmenin yollarını arıyor. Ünlü milyarderin en az 1 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC)’e sahip olduğu düşünülüyor. Bloomberg geçtiğimiz ay net rakamı 1,18 milyar dolar olarak tahmin etmişti.

Ricardo Salinas Pliego şu açıklamayı yaptı.

“Bitcoin, yatırım portföyünüzü çeşitlendirmenin iyi bir yolu ve bence tüm yatırımcılar bu konu üzerine kafa yormalı ve kriptoları incelemelidir. Banco Azteca’da finansal özgürlüğü desteklemek için Bitcoin sunmak istiyor. Bunun üzerine yoğun şekilde çalışmaya devam ediyoruz.”

Şaka coinlere karşı son derece mesafeli olan Salinas, fayda üreten kripto varlıklarla ilgileniyor. Hatta bir takipçisine “Dogecoin ile fakir kalacaksın” tarzında yorum yapmış bu yorumu internette viral olmuştu.

Banco Azteca Hakkında

Meksika’nın en büyük bankalarından olan Banco Azteca yaklaşık 9 yıldır hizmet veriyor. Brezilya, El Salvador, Honduras, Guatemala, Panama ve Peru’da faaliyetlerini sürdüren banka Grupo Salinas’a bağlı çalışıyor.

TV Azteca gibi girişimleri de bulunan grubun faaliyet gösterdiği çok sayıda alan bulunuyor. Eğer beklenen olursa Meksika hükümetinin gerekli regülasyonları yürürlüğe koymasıyla birlikte Banco Azteca hızlıca Bitcoin hizmetleri vermeye başladığını duyuracak. Elbette bunun birkaç ay içinde olması pek mümkün görünmüyor. Ancak Meksika gibi zayıf ekonomilerin kriptodan yararlanmak istediği de aşikar, bu yüzden sürecin bir yılı aşmasına da pek ihtimal verilmiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar