reklamı kapat

Ünlü Kripto Para Borsasından Şok Kapanma Kararı!

Popüler kripto para borsası birden kapanma kararı aldı.
17:00
21 Şubat 2020

2015 yılından beri sektörün içerisinde olan önemli kripto para borsalarından TradeSatoshi, bu hafta kapılarını kapatacağını açıkladı. Borsayı kullanan yatırımcılar ise kapatılma kararına rağmen fonlarını alamadıklarını ifade ediyorlar.

Kullanıcılar Borsadan Fonlarını Çekemiyorlar!

İngiltere merkezli kripto para borsası dün yaptığı bir açıklamada, sektörel nedenlerden dolayı kapatma kararı aldıklarını belirtti. Borsanın yayınladığı duyuru ise oldukça ilginç detaylara sahip.

Duyurunun içerisinde TradeSatoshi’nin sitesine yönlendirme yapan bir link mevcut. Link içerisinde ise artık para yatırma işlemleri kabul edilmediğini ve 1 Mart 2020 tarihine kadar kullanıcıların bütün fonlarını çekmeleri gerektiği belirtiliyor. Kullanıcıların fonlarını çekmek için 10 günden az süreye sahip olmaları ise oldukça şüphe uyandırıcı.

Buna ek olarak kullanıcılar para çekme talebi yaptıklarında AML/KYC gereklilikleri nedeniyle bunların onaylanmadığını ve paralarının bekletildiğini belirtiyorlar.

İngiltere merkezli kripto para borsası özellikle çok fazla altcoin sunması nedeniyle ciddi bir popülerlik elde etmişti.

Yatırımcılar ise şimdi fonlarının KYC nedeniyle çekilmesine izin verilmediğini bildiriyorlar. Binance kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao da konu hakkında açıklama yaptı ve retweet’lediği gönderide “borsa işletmenin çok zor olduğunu” ifade etti.

Aslında sadece uluslararası borsalar değil, yerli olanlar da son günlerde ciddi sıkıntılarla gündeme gelmekte. Paribu geçtiğimiz günlerde güvenlik ihlali olduğunu açıklaması ile gündeme bomba gibi düşmüştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.