reklamı kapat

Ünlü İsim Altcoin Yatırımcılarını Üzecek Açıklamalar Yaptı

12:33
10 Temmuz 2020

Altcoin’lerin son zamanlarda oldukça farklı fiyat hareketleri sergilediklerini dile getirebiliriz. Özellikle Bitcoin’in 9.000 dolarlık bantta sıkışmış olması altcoin’lerin hareketlerini de belirliyor gibi görünüyor. Zaten Bitcoin’in piyasa hakimiyeti sebebiyle genel itibari ile lider kripto para biriminin hareketleri altcoin’lerin hareketini de etkiliyor. Ancak son zamanlarda ortaya çıkan ve Bitcoin (BTC) piyasa hakimiyetinin azaldığını gösteren bir gösterge analistlerin bir altcoin sezonunun başlamak üzere olduğu yönünde değerlendirmeler yapmasını sağladı.

Altcoin Sezonu Başlayacak Mı?

Keiser Report’un ev sahipliğini yapan ünlü isim Max Keiser, beklenen altcoin sezonunun asla başlamayacağını dile getirdi. Keiser’ın yaptığı açıklamalara göre altcoin’lerin çoğu altüst olacak.

Keiser, 9 Temmuz’daki yayında yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in tüm rakiplerinin yakın zamanda yok olacağını dile getirdi. Ünlü isim yaptığı açıklamalarda hem altcoin’lerin hem de stablecoin’lerin Bitcoin tarafından temizleneceğini ve bunun sadece bir zaman meselesi olduğunu ifade etti.

Bunların yanında Keiser geçtiğimiz günlerde yaptığı benzer açıklamalarda da, “Bitcoin’in halihazırda yapmakta olduğu ya da yapabileceği bir şeyi yapacak herhangi bir para birimi olmadığını” dile getirmişti. Ayrıca ünlü isim BTC hakimiyetinin yeniden %99 seviyesine ulaşacağını düşündüğünü de ifade etmişti.

100.000 Dolarlık Ralli

Altcoin’lerle ilgili düşüncelerine ek olarak Keiser, Bitcoin fiyatı ile ilgili tahminlerini de paylaştı. Ünlü yatırımcıya göre Bitcoin 100.000 dolar olma yolunda ilerliyor. Ayrıca Keiser, 100.000 dolarlık tahminini BTC 1 dolarken yaptığını ve günümüz koşullarını değerlendirdiğinde fiyat tahminini arttırarak Bitcoin’in 400.000 dolara ulaşmasını beklediğini ifade etti.

Bunların yanında Keiser bu fiyat tahminlerini Bitcoin’in sınırlı arzına dayandırdığını gelecekte sınırlı arzın çok daha önemli bir etken olacağını dile getirdi.

Son olarak PlanB’nin stock-to-flow modelini değerlendiren Keiser, “mükemmel bir bakış açısı sağlayan geçerli ve hayati bir analizi” yorumunu yaptı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.