reklamı kapat

Keiser: BTC Hakimiyeti %99 Olacak, Altcoin’lerin Çoğu Ölecek

Piyasanın önemli isimlerinden Max Keiser Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin %99 olacağına inanıyor.
07:52
24 Haziran 2020

2017 ve 2018 yılında Bitcoin’in (BTC) en çok eleştirilen yanlarından biri lider kripto para biriminin işlem hızının düşük olması oldu. Hal böyle olunca birçok altcoin destekçisi ve geliştiricisi bu noktaya odaklandı ve Bitcoin’i de en çok bu alanda kötülemeye çalıştı. Ayrıca yatırımcılar da “hız” unsurunu bir tercih sebebi olarak değerlendirmeye başladı. Ancak hız unsurunun, yüksek benimsenme ya da günlük kullanım için tek başına yeterli olmadığı anlaşıldı.

BTC’nin Amacı Saptırılıyor

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan piyasanın önemli isimlerinden Max Keiser’a göre yukarıda bahsi geçen karışıklık Bitcoin’in gerçek amacının ne olduğunun yanlış yorumlanmasından kaynaklanıyor. Keiser, Bitcoin’in benimsenmesinin ve insanların Bitcoin’i faydalı bulmasının, lider kripto para biriminin bir ödeme sistemi olarak değil “dijita altın” olarak kullanılmasından kaynaklandığını ifade ediyor.

Ayrıca Kesier’a göre, Bitcoin’e rakip olarak piyasaya sürülen birçok altcoin “işe yaramaz” ve “yavaşça piyasadan siliniyorlar”. Bu sebeple Keiser yakın zamanda Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin %99 seviyesine ulaşacağına inanıyor.

Altcoin’lere Ne Olacak?

2017 sonunda ve 2018 başında altcoin’ler yatırımcıların büyük ilgisine maruz kaldı ve bazı kripto para birimlerine ciddi fon akışı oldu. Çünkü birkaç altcoin’in yaşadığı ütopik artışlar diğer altcoin’lerin de benzer şekilde yükselişe geçeceğinin düşünülmesine sebep oldu.

Bununla birlikte o dönemde piyasaya sürülen birçok altcoin yukarıda da belirttiğimiz gibi genel itibariyle Bitcoin’den daha hızlı işlem gerçekleştirebilen altcoin’ler olarak kullanıcıya sunuldu. Ancak bu noktada Keiser’ın değindiği gibi genel kullanım durumu devreye girdi ve aslında Bitcoin’in ödemelerde değil yatırım aracı olarak kullanılması altcoin’lerin başarısız olmasına sebep oldu.

Öte yandan Keiser birçok altcoin’in şu anda ölmekte olduğunu ve bu sebeple de Bitcoin piyasa hakimiyetinin yakın zamanda %99 seviyesin çıkacağını ifade ediyor. Bununla birlikte BTC piyasa hakimiyetinin şu anda %65 bandında seyrettiğini göz önünde bulundurursak Keiser’ın istediği noktaya ulaşılmasına daha zaman olduğunu ifade edebiliriz.

Bunların yanında Max Keiser yaklaşık olarak 1 ay önce yaptığı açıklamalarda takipçilerine, her gün 1 dolar değerinde BTC satın almaları tavsiyesinde bulunmuştu. 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.