X

Ünlü CEO Altı Haneli Bitcoin (BTC) Hedefini, Tarihini ve Gerekçesini Açıkladı!

Bitcoin ne zaman altı haneli hedefine ulaşacak? Tanınmış CEO'nun uzun vadeli Bitcoin fiyat hedefi ne?
21:16
23 Kasım 2021

Bugün CNBC’nin Power Lunch isimli programında verdiği röportajla gündem olan CEO, altı haneli Bitcoin hedefini açıkladı. Bu fiyat hedefi için gerekçesini de paylaşan Morgan Creek Capital Management’ın kurucusu orta ve uzun vadede Bitcoin’e güveniyor. Birçok analist tarafından dillendirilen altı haneli hedeflere artık hiç olmadığı kadar aşinayız.

Bitcoin (BTC) Fiyat Hedefi

Morgan Creek Capital Management‘ın kurucusu, Mark Yusko BTC fiyatının 250.000 dolara ulaşabileceğini düşünüyor. Üstelik bu tahminini destekleyen güçlü bir nedene de sahip görünüyor.

“Belirttiğim 250.000 dolarlık fiyat hedefi sadece havadan uydurulmuş bir şey değildir. Bu, altın denkliğidir, altın denkliğinin parasal değeridir”.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yusko, orta ve uzun vadede Bitcoin’in altınla yarışmasını bekliyor. Altının toplam piyasa değeri yaklaşık 10 trilyon dolardır. Kuyumculuk ve diğer endüstriyel kullanım durumları bunun yaklaşık yarısını oluştururken, diğer yarısı altının parasal değerini temsil ediyor.

Yusko, Bitcoin‘in dört yıl içinde kolayca altın paritesine ulaşacağını ve yaklaşık 250.000 dolarlık birim fiyatını göreceğini savunuyor. Geçtiğimiz ay 21 milyonluk sınırlı arza işaret eden CEO, fiyatını uzun vadeli yükselişini devam ettireceğini söyledi.

“Önümüzdeki 140 yıl boyunca her gün ne kadar Bitcoin üretilebileceğini biliyoruz”.

2019 yılında Yusko, Bitcoin’in uzun vadede 450.000 doları göreceğini söylemişti.

Bitcoin (BTC)

Birkaç gün önce 60.000 doları gören Bitcoin fiyatı bugün 55.870 dolara kadar gevşedi. TL paritesinde 770.000 TL’yi aşarak ATH tazelemiş olsa da Bitcoin mevcut fiyat düzeltmesini en az zararla atlatmaya çalışıyor. Sürpriz bir hareketlenme olmaz ve fiyat 60.000 doların üzerinde tutunamazsa kısa vadede 53.000 ile 50.000 arasında yeni diplere şahit olabiliriz.

BTC yazı hazırladığı sırada 57.300 dolardan alıcı bulmaya çalışıyor. Hindistan’dan gelen yasak haberleri piyasada net biçimde fiyatlanmadı ancak önümüzdeki günlerde bu konunun daha yüksek sesle ülkede tartışılması bekleniyor. Elbette bu gelişme de fiyat üzerinde baskı kuruyor. Dört saatlik grafikte RSI nötr ve aşırı satış bölgesine doğru baskılanmaya devam ediyor. Hareketli ortalamalar ve MACD negatif, 53.593 dolara doğru yeni bir hareket riski var. Fiyatın 56.120 dolar üzerinde tutunmaya devam etmesi gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar