Ünlü Bitcoin Figürü: Bir Sonraki Boğa Piyasası Bu Zamanda Başlayacak!

Ünlü Bitcoin figürü Erik Voorhees, 2022'ye dair önemli bir çıkarımda bulunurken Bitcoin'de (BTC) bir sonraki boğa piyasasının ne zaman başlayacağına ilişkin öngörüsünü paylaştı.
13:40
3 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ünlü Bitcoin figürü ve ShapeShift CEO’su Erik Voorhees, 2022’ye dair önemli bir çıkarımda bulunurken Bitcoin‘de (BTC) bir sonraki boğa piyasasının ne zaman başlayacağına ilişkin öngörüsünü paylaştı.

“Boğa Piyasası 6 Ay İla 3 Yıl Arasında Bir Dönemde Başlayacak”

Kripto para uzmanı Erik Voorhees, Bankless podcast’ine verdiği son röportajda, bir sonraki boğa piyasası için bir on yıl daha beklemek gerekmeyeceğini söyledi. ShapeShift CEO’su, Bitcoin’in bu yaz en kısa sürede mevcut değerinden yaklaşık yüzde 140 oranında yükselebileceğini iddia etti:

10 yılı bulmayacak. Boğa piyasasının başlaması 10 yılı bulacak olursa, muhtemelen her şey başarısız olmuş demektir. Bu yüzden bu şekilde sınırlamaktan mutluyum. Önümüzdeki altı ay ile üç yıl arasında bir dönemde başlayacağını tahmin ediyorum. Bence insanların zihinlerinin değişmeye başlaması ve spekülatif döngülerin geri dönmesi genellikle bu kadar zaman alıyor.

“Makroekonomik Koşullar İyileşmeli ve Fed Frene Basmalı”

Voorhees, önümüzdeki aylarda başlayabileceğini söylediği fiyat artışının gerçekleşmesi için makroekonomik koşulların iyileşmesi ve Federal Reserv’in (Fed) muhtemelen daha az şahin bir duruşa dönmesi gerektiğini de ekledi:

Bunun makro ortamla da çok ilgisi var. Faizler yüksek tutulduğu ve parasal koşullar daha sıkı olduğu sürece, bu bir ters rüzgar olacaktır. Bu durum 2023’ün başından ortalarına doğru değişmeye başlayacak. Yani BTC yaza kadar 40 bin dolar gibi bir seviyede olursa hiç şaşırmam. Bu beni hiç şaşırtmaz. Bu da buradan 2.5 kata denk geliyor, yani harika bir getiri.

“Kullanıcılar Varlıklarını Kendi Saklamalı”

Voorhees ayrıca, merkeziyetsiz varlıkların çok sayıda büyük çöküşlerine ve kullanıcıların fonlarının kaybına tanıklık edilen 2022’den çıkarılacak en büyük derslerden birinin, kripto paraların borsa veya platform cüzdanlarında değil özel cüzdanlarda tutulmasının önemini gösterdiğini belirterek şunları ifade etti:

İnsanların öğrenmeye devam ettiği bu ders, borsaların ve platform cüzdanlarının tehlikeli olduğu oldu. Bu yeni bir ders değil. Öğretmeye devam etmemiz gereken ders tam olarak bu. Kriptoya yeni başlayanların hemen özel cüzdanda saklama yoluna geçmesini beklemiyorum. Ancak bir süredir sektörde olan ve bu tür şeyleri öğrenen herkesin temelde bunu nasıl kullanılacağını anlaması gerekiyor.

MetaMask aslında insanlara kendi kendine saklama konusunda en çok yardımcı olan ürün ve bunu kendi kendine saklama hakkında konuşmadan yapıyorlar. Sadece harika bir ürün ürettiler ve milyonlarca kullanıcının kendi kendine barındırılan cüzdanlara sahip olmasını sağladılar. Bu harika bir şey. Ancak bu ders gerçekten önemli, çünkü eğer kripto paraların çoğunluğu aracılarda tutuluyorsa, bu tür şeylerin uzak durması gereken düzenlemelerden asla kaçamayacağız ve insanlara güvenme ihtiyacından asla kaçamayacağız.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar