X


Ünlü Analistten İddialı Bitcoin (BTC) Açıklaması: Bu Tarihi Kaçırmayın

Analist Bennett, Bitcoin için kritik tarihi açıkladı.
09:11
14 Haziran 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); Elon Musk’ın açıklamalarından sonra yeniden toparlanma imkanı buldu ve 39.000 dolar seviyesine ulaştı. Bitcoin fiyatının bu performansı kısa vadede umut verse de yatırımcıların asıl beklentisinin 45.000 dolar üzeri olduğu biliniyor.

Bennett, Bitcoin İçin Kritik Tarihi Verdi

Ünlü bir kripto para analisti ise Bitcoin’den beklenen performansın aslında kritik bir tarih sonrasında gelebileceğini vurguladı. Analist Justin Bennett, yatırımcıların özellikle bir tarihe odaklanması gerektiğini ve o tarihte ciddi fiyat değişiklikleri yaşanabileceğini düşündüğünü aktardı.

Analist, BTC tabanlı vadeli işlem sözleşmelerinin aylık olarak son günlerinin Bitcoin’in fiyat hareketinde önemli bir role sahip olduğunu belirtti. Analist, bunun genellikle kısa vadeli zirve veya dip noktaların tespit edilmesi için kullanılan bir indikatör olduğunu da vurguladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

BTC Vadelilerinde Son Gün

Analistin paylaştığı grafiğe bakıldığında ocak, şubat ve mart aylarında her şeyin tam olarak dediği gibi ilerlediği ve vadelilerin bitiş gününün yerel dip olarak görev aldığı görülüyor. Elon Musk’ın tweeti ile hareketlenen fiyata bir de bu gelişme eklenirse Bitcoin gerçekten de dip seviyeyi bulup buradan yükselme şansını elde edebilir.

Analist bu sebeple Bitcoin yatırımcıları için 20 Haziran ila 25 Haziran tarihlerine dikkat çekti ve bu aralıkta büyük değişimler yaşanabileceğini vurguladı. İkinci çeyrek adeli işlem sözleşmelerinin son gününün 25 Haziran olduğunu belirten analist, yükselişin bu tarih sonrası başlayabileceğini düşünüyor. Analiste göre o tarihe kadar ise kripto para sektörü düşüş odaklı ilerleyebilir.

Bitcoin Fiyatına Elon Musk Dopingi

Bennett’ın o tarihe kadar düşüş beklemesine rağmen Bitcoin özellikle 13 Haziran tarihinde beklenmeyen bir yükseliş yaşadı. Elon Musk’ın Bitcoin hakkındaki açıklaması durumu değiştirdi ve Musk her zamanki gibi fiyatı manipüle etti.

Elon Musk’ın olumlu Bitcoin açıklaması büyük ihtimalle Bennett’ın hesaplarında yoktu ve 25 Haziran tarihine kadar beklenen düşüş de böylece rafa kaldırılmış olabilir. Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 39.000d olar seviyesinden işlem görmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar