Ünlü Analistten “Hazırlanın” Uyarısı! Elinde Bu Altcoin’den Tutanlar Kemerlerini Bağlasın!

ARK Invest'in eski kripto para analistleri lideri Chris Burniske, Ethereum'un (ETH) en büyük kripto para Bitcoin (BTC) karşısındaki fiyat hareketine ilişkin görüşlerini paylaştı. Analist ETH/BTC grafiğindeki büyük kırılma hazırlığına dikkat çekti.
13:50
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

ARK Invest’in eski kripto para analistleri lideri Chris Burniske, Ethereum‘un (ETH) en büyük kripto para Bitcoin (BTC) karşısındaki fiyat hareketine ilişkin görüşlerini paylaştı. Analiste göre, iki yıllık akümülasyonun ardından piyasa değeri bakımından piyasanın en büyük altcoin’i piyasanın en büyük kripto para karşı bir çıkış yapmaya hazır.

Bir Öncekine Göre Sönük Bir Yükseliş Olabilir

Burniske’nin paylaştığı fiyat grafiğine (ETH/BTC) bakıldığında Ethereum’un en son 2021’in Mayıs ayında analistin işaret ettiğine benzer bir fiyat sıçraması yaptığı görülüyor. ETH, o dönem bir aydan daha uzun bir süre içinde BTC karşısında yüzde 150’nin üzerinde değer kazanmış ve öncesinde 931 gün boyunca akümülasyonda kalmıştı.

Burniske’nin bahsettiği kırılma gerçekten gerçekleşecek olursa mevcut akümülasyonun bir öncekinin üçte biri kadar sürdüğü ve bu nedenle potansiyel bir yükseliş için biriken gücün miktarının da daha düşük olduğu göz önüne alındığında geçen seferkinden daha küçük bir yükseliş olacağı varsayımında bulunabilir.

Ethereum ve Bitcoin

Ethereum’un potansiyel bir likidite akışı durumunda Bitcoin‘e karşı yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıp ulaşmayacağını görmek ilginç olacak. Şu anda bu işaret ETH başına 0.1564 BTC olarak belirlenmiş durumda ve bu da mevcut fiyatın yüzde 123 üstüne işaret ediyor.

Son olarak olası bir fiyat kırılması ile potansiyel “flippening”e ne kadar yakın olduğu sorusunun da yanıtı verilmiş olacak. Piyasanın ortaya çıkışından bu yana Ethereum’un Bitcoin‘in elinden “en büyük kripto para” ünvanını alacağı konuşuluyor ancak şimdiye kadar bu olmadı. Bu yazının hazırlandığı sırada ETH’nin toplam piyasa değeri BTC’nin toplam piyasa değerinin yüzde 43’üne karşılık geliyor.

Kripto veri platformu CoinMarketCap’in sağladığı verilere göre ETH gün içinde kaydettiği yüzde 2,13 yükselişle bin 635 dolardan, BTC ise gün içinde kaydettiği yüzde 0,59 yükselişle 23 bin 385 dolardan el değiştiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar