X


Ünlü Analistten Bitcoin Yorumu: BTC’de Hala Yükseliş Bekleniyor!

Piyasanın popüler analistlerinden Willy Woo’ya göre göstergeler hala Bitcoin’de (BTC) yükseliş beklendiğine işaret ediyor. 
17:30
27 Mart 2021

Birçok analiste göre Bitcoin’de (BTC) yaşanan düşüşler büyük BTC sahipleri tarafından alım fırsatı olarak değerlendiriliyor. On-chain analist Willy Woo, büyük BTC sahiplerinin piyasaya adeta saldırdığını ve bu hafta 50.000 dolara kadar yaşanan düşüş sırasında yeni balinaların piyasaya girdiğini ifade ediyor.

Yeni Balinalar Piyasaya Giriyor

Analistin açıklamalarına göre düşüşler balinalar tarafından satın alma fırsatı olarak değerlendiriliyor ve düşüşlerde yeni balinalar piyasaya katılıyor. Her ne kadar balinaların satış yapması bir düşüş korkusunu beraberinde getirse de balinaların alım yapması da yükseliş grafiklerini destekliyor.

Buna ek olarak Willy Woo’ya göre yeni alıcılar piyasaya giriş yapıyor ve boğa koşularının ortasında satış yapıyor. Dolayısıyla şu anda yeni balinaların piyasaya giriş yapması, hala yükseliş beklentilerinin olduğu şeklinde yorumlanıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan Woo, son zamanlarda satış yapan balinaların genellikle yeni yatırımcılar olduğuna dikkat çekiyor. Woo’ya göre bu balinalar daha önceki rallilerde karşılaşılmayan kurumsal yatırımcılar. Bitcoin’in boğa koşusu öncesinde alım yapan hedge fonları ve kurumsal yatırımcılar yükselişler sırasında satış yapıyor olabilir.

1 Trilyon Dolarlık Piyasa Değeri

Willy Woo ayrıca, Bitcoin‘in trilyon dolarlık piyasa değerinin üzerinde olmasının da alıcıları çekiyor gibi göründüğünü vurgulayarak, lider kripto para biriminin bir daha asla 1 trilyon dolarlık değerin altına düşmeyeceğini ifade ediyor.

Woo’ya göre 1 trilyon dolarlık seviye yatırımcılar tarafından güçlü bir şekilde destekleniyor. Bu sebeple Bitcoin muhtemelen bir daha 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin altına düşmeyecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar