reklamı kapat

Ünlü Analist Tom Lee’nin Son Piyasa Tahminleri Ne Yönde?

Tom Lee bu kez ABD menkul kıymet piyasaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.
10:00
13 Ocak 2019

Geçtiğimiz yıl boyunca kripto para piyasası oldukça önemli oranlarda değer kaybetti. Sene boyunca devam eden ayı trendi piyasadaki tüm varlıkların fiyatlarını büyük oranlarda düşürdü. Ancak değer kaybına uğrayan tek piyasa kripto paralarınki değil. 2018 yılının son çeyreğinde geniş ölçekli bir şekilde değer kaybeden ABD piyasaları da çok konuşulanlar arasında yerini almıştı.

Wall Street’in tanındık isimlerinden, kripto para severlerin de sıkı şekilde takip ettiği ünlü analist Tom Lee piyasalar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Genelde kripto para piyasasına ilişkin yaptığı değerlendirmelerle gündemimize gelen Lee bu kez geleneksel piyasalardan hareket ederek yorumlarda bulunuyor. Lee’ye göre ABD piyasalarının geçtiğimiz yılın sonunda yaşadığı büyük satış trendi “orta yaş bunalımından” ötede bir durum değil. Ünlü analist bu krizi finansal piyasalarda yaşanacak büyük ölçekli kazançlara bağlıyor.

CNBC ekranlarında yayımlanan Fast Money isimli programa katılan Tom Lee ABD menkul değerlerinin yeni yıl ile birlikte iki haneli oranlarda artışlar yaşayacağını iddia etti. Lee’ye göre bu artışlar %17’ye kadar uzanabilir. Lee bu açıklamalarından sonra şu ifadeleri kaydediyor:

İnsanların geçtiğimiz yıl öldüğünü zannettiği dip seviyeden yatırım yapma geri döndü. Piyasanın iki haneli oranlarda değer kazanma olasılığı 2009 yılından beri bu kadar yüksek olmamıştı.

ABD menkul kıymet piyasaları hakkında olumlu değerlendirmelerde bulunan piyasa analisti Tom Lee’nin kripto paraların geleceğine de umutla baktığı biliniyor. Bu yazımızda ünlü analistin bu tür tahminlerinden birisini görebilirsiniz. Lee Bitcoin fiyatına yönelik yaptığı umut verici tahminlerle kripto severlerin ilgisini çekmeyi başarmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.