reklamı kapat

Ünlü Analist Greenspan, Bitcoin Yükselişinin Asya Kaynaklı Olduğunu Düşünüyor!

Mati Greenspan Bitcoin yükselişinin Asya kökenli olduğunu iddia etti.
10:00
3 Nisan 2019
  • Ahmet BalıkesirliAhmet Balıkesirli

Bitcoin (BTC) 2 Nisan 2019 tarihinde hiç beklenmeyen bir yükselişe imza attı ve kripto para yatırımcılarını adeta ters köşeye yatırdı. Birçok kripto para analisti ve uzmanı Bitcoin’in 4.200 doları test edip başarısız olmasının daha fazla düşüş getireceğini düşünse ve ifade etse de, lider kripto para birimi saatler içerisinde 4.500 dolara ve daha sonra 5.000 dolara kadar çıkarak kısa süreli bir şoka neden oldu.

Mati Greenspan: Bitcoin’i Asya Piyasası Yükseltti

Bitcoin’in yükseliş sebepleri arasında BitMEX‘in Bitcoin vadelilerini yenilemesi, yapılan ”SEC, Bitcoin ETF‘sini onayladı” temalı 1 Nisan şakası ve gizemli bir kişinin birçok kripto para borsasından aynı anda Bitcoin satın alması gibi spekülasyonlar gösterilse de, yükselişin asıl nedeni hala tam olarak bilinmiyor. Ünlü finans kurumu eToro’nun kıdemli analisti Mati Greenspan yükselişin sebebinin belirtmese de, yüklü BTC alımının nereden yapıldığı ile ilgili fikrini takipçileri ile paylaştı.

Greenspan konu hakkında yayınladığı bir tweet ile BTC’nin yükseliş yaşadığı saatin tam olarak Japonya veya Güney Kore piyasasını yansıttığını ifade etti.

”Bunun yaşandığı zamana göre konuşmak gerekirse, pump Japonya veya Güney Kore kaynaklı yapılmış gibi duruyor. New York uykuda, Avrupa yeni gözlerini açıyor. Bu, Asya’nın alım satım saati.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.