X


Ünlü Analist Bitcoin (BTC) Fiyatını Değerlendirdi! Bitcoin (BTC) İçin Rekor Geliyor!

Bitcoin (BTC) geçmiş haftalara göre nispeten hacimli şekilde yükselmeye devam ediyor. Yıl sonu hedefleri ne durumda?
21:32
26 Temmuz 2021

Kripto para analisti Randall Trzaska bugün son Bitcoin (BTC) yükselişini değerlendirdi. Yakın zamanda fiyatının yönünün ne tarafa gideceğini tahmin etmeye çalışan analist bir konudan emin görünüyor. Daha önce belirlediği Bitcoin hedefinin bu yükselişle birlikte kesinlik kazandığını söyleyen Trzaska fiyatın yıl sonu harika seviyelere ulaşacağını düşünüyor.

Bitcoin (BTC) Yükselecek

Trzaska bugün fiyatın büyük yükselişlerden önce yaptığı hareketi tekrar ettiğini söyledi. Gece 3 saat içinde %15 değer kazanan Bitcoin (BTC) temmuz ayında ilk kez 40.000 seviyesini test etti. Binance vadeli işlemlerinde 48.000 dolara kadar yükselen fiyat yatırımcıların yüzünü güldürdü.

Analiste göre bu yükselişin en büyük nedeni Amazon haberleri, bu konuyu önemseyen Trzaska iddianın gerçek olduğunu savunuyor. Bitcoin ile başlayacak Amazon kabulünün kısa sürede diğer kripto paralara da sıçrayacağını düşünen Trzaska, kripto paraların çok daha fazla kullanılacağını düşünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Trzaska şunları söyledi;

“Bitcoin arzı işte şimdi tam anlamıyla emiliyor. Nihayet uzun süredir görmediğimiz %15’li yükselişleri görmeye başladık. Bu geri dönüşün başladığına işaret ediyor”.

Analist Trzaska Bitcoin’in 56.000 dolardan beri yapmadığı önemli bir hareketi bugün yaptığını söylüyor.

“Uzun süredir Bitcoin (BTC) MA 50 ile karşılaşmadı. Bu maviye çizgiye en son Ekim 2020 tarihinde dokunmuştuk. Fiyat o gün 10.000 dolar seviyelerindeydi ancak sonrasında 65.000’e kadar giden yolculuğuna başladı”.

Üstelik bunlarla da sınırlı değil.

“Bitcoin 6.000 dolar seviyesindeyken de benzer bir durum yaşandı ve fiyatı hızla 12.000 dolara yükseldi. RSI düşüş trendini de göz ardı etmemekte gerekiyor. Aynı RSI hareketi 65.000 ve 12.500 zirvelerine giderken de yaşandı”.

Bitcoin (BTC) Yıl Sonu Hedefi

Trzaska, PlanB ve çok sayıda popüler analistin yıl sonu fiyat beklentisi 100.000 dolar ve üzeri, bu hedeflerini her fırsatta duyuruyorlar. Trzaska son fiyat hareketinin yıl sonu Bitcoin (BTC) hedefini teyit ettiğini savunuyor. Yani her şey Trzaska’nın anladığı gibiyse Ocak ayına kadar altı haneli Bitcoin hayal değil.

Bitcoin (BTC) Binance borsasında şu sıralarda 39.660 dolardan alıcı buluyor. Bitcoin fiyatı son haftalarda hiç olmadığı kadar hacimli şekilde yükseliyor. Bunda oluşan FOMO’nun büyük etkisi bulunuyor. Piyasayı destekleyici olumlu haberlerin gelmeye devam etmesi durumunda sırasında 40.500, 42.000 ve 44.000 dolar hedeflerinin aşılması bekleniyor. Bu süre zarfında %5-6’ya varan geri çekilmelerin yaşanabileceğini gözden çıkarmamanız gerekiyor. Geri çekilmelerde 38.000 ve 36.600 dolar seviyelerinin sıkı takip edilmesi gerekiyor.

Burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermemekte olup, son derece riskli olan kripto para piyasalarında kendi kararlarınızla adım atmanız gerekir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar