Reklam

Uniswap Sonrası Bir İlk: Bütün Kullanıcılara Neredeyse 5.000 Dolarlık Kripto Para Dağıtıldı!

1inch airdrop programını başlattı.
10:08
25 Aralık 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Merkeziyetsiz kripto para borsası Uniswap’ın kendi kripto para birimi UNI’yi piyasaya sürüp binlerce dolar değerinde UNI dağıtmasından sonra bunu tekrarlamak isteyen çok fazla kripto para borsası oldu. Tabii ki hiçbiri birim fiyatı 8 dolara kadar çıkan UNI’den en az 400 tane dağıtan Uniswap’ın yanına yaklaşamadı.

1inch Airdrop Yaptı

Uniswap’ın başarısı hala konuşulurken benzer bir merkeziyetsiz kripto para borsası daha kendi kripto para birimini piyasaya sürdüğünü ve benzer bir dağıtım işlemi yaptığını açıkladı. 1inch kripto para borsası, borsayı kullanan kişilere aynı Uniswap’ın yaptığı gibi farklı miktarlarda 1INCH token dağıttı.

1inch CEO’su Sergej Kunz tarafından yapılan açıklamada Uniswap’ın UNI airdrop kampanyasının elde ettiği başarıyı elde etmek için böyle bir airdrop yaptıklarını belirtti. Topluluğa yönelik doğru adımlar atılması durumunda topluluğun karşılık vereceğini belirten Kunz, oldukça bonkör davranmış gibi gözüküyor.

5.000 Dolarlık 1INCH Token Dağıtıldı

Kullanıcılardan gelen bildirimlere bakıldığında çoğunlukla 2.000 1INCH gönderildiği görülüyor. Bazı kullanıcıların ise 12.000 1INCH tokene kadar transfer aldığı görülmekte. 1INCH an itibarıyla Binance kripto para borsasında 2,5 dolar üzerinden işlem görüyor ve minimum gönderilen tutar olan 2.000 1INCH bile 36.000 TL’ye yakın bir değere sahip.

Peki 1INCH kazanmak içi ne yapmak gerekiyordu ve kazandığınız tokenleri nasıl alabilirsiniz? 1INCH airdrop programından faydalanmak için en geç 24 Aralık tarihinden önce cüzdanlarınızın 1inch borsası ile etkileşim kurması gerekiyor. Bunun devamında ise aşağıdaki şartlardan en az 1 tanesinin karşılanması gerekmekte:

  • 15 Eylül tarihinden önce en az bir alım satım,
  • Toplamda en az 4 alım satım,
  • Toplamda en az 20 dolarlık alım satım.

1INCH Kazananlar Bunu Nasıl Anlayacak?

24 Aralık tarihinden önce borsayla etkileşim kurulmuş olsa bile yukarıdaki şartları karşılamayanlar bu airdrop kampanyasından faydalanamadı. Kazanan kullanıcılar ise 1inch kripto para borsasının sayfasına girip sağdaki logo üzerine basarak kazandıkları miktarı görebilir ve “claim” butonuna basarak bunları cüzdanlarına çekebilirler.

1INCH bu program kapsamında toplamda 50.000 cüzdana gönderim yaptı. 1INCH’in arzının ise sadece %6’sının dağıtıldığı ve mevcut arzın 1,5 milyar olduğu belirtiliyor. Yaklaşık olarak 5.000 dolarlık bir airdrop kesinlikle kripto para sektöründe uzun bir süre konuşulacak gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar