X


Twitter CEO’sundan, Elon Musk’ın DOGE ve Bitcoin Açıklamalarına İmalı Yanıt!

Twitter CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin ile ilgili son "olaylara" yanıt verdi.
00:22
15 Mayıs 2021

Kripto para piyasası son günlerde sadece Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) hakkında yaptığı yorumları konuşur oldu. Sıkı bir Bitcoin yatırımcısı ve destekçisi olarak bilinen Musk, kısa süre önce yaptığı açıklamada ise BTC’nin enerji verimsizliğine dikkat çekerek büyük tepki çekti.

Elon Musk’ın Bitcoin Eleştirisine Dolaylı Yanıt

Tesla’nın fosil yakıt ile Bitcoin madenciliği yapılmasından dolayı BTC ödemelerini durdurduğunu belirten Musk, bunun devamında ise nispet yapar gibi bir DOGE açıklamasında bulundu. Musk, Bitcoin’in hard fork’u Litecoin’in de hard fork’u olarak üretilen ve aynı altyapıya sahip olan DOGE’un geliştirileceğini ve bu konuda çalışmaların başladığını belirtti.

BTC’yi eleştirip DOGE’u ön plana çıkartmaya çalışan Musk’a yanıt ise dolaylı yoldan da olsa Twitter CEO’sundan geldi. Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in her şeyi daha iyiye dönüştürdüğünü ve değişimi beraberinde getirdiğini ima etti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Jack Dorsey’den Bitcoin Göndermesi

Dorsey’in bu yorumu Square CFO’su Amrita Ahuja’nın “daha fazla BTC alma planımız yok” açıklamasından sonra yapması ise bir başka mesaj olarak görülmekte. Dorsey aynı zamanda Square’in de CEO’su konumunda ve Bitcoin’i daha iyi yapmak için sonsuza kadar çalışacağız mesajı ile aslında net bir duruş sergiledi.

Amrita Ahuja, bir röportajda Square’in daha fazla BTC almayacağını vurguladıktan sonra ise kısa süre önce buna yönelik değişik bir açıklamada bulundu. Bitcoin stratejilerinin değişmediğini ifade eden Ahuja, Bitcoin Temiz Enerji Girişimi aracılığıyla ise daha yeşil bir gelecek için çalışıp topluluğa olan bağlılıklarını sürdüreceklerini belirtti.

Elon Musk’a Net Yanıt

Jack Dorsey, konu hakkında tweetine gelen sorulara ve yorumlara verdiği bir yanıtta ise direkt olarak Elon Musk’a göndermede bulundu. Dorsey, hiçbir kurumun veya kişinin Bitcoin’i durduramayacağını veya değiştirmeyeceğini belirterek, Bitcoin’in insanlarla kurumları değiştireceği fikrine katıldığını vurguladı.

,Bitcoin fiyatı ise bu açıklamanın yapıldığı an itibarıyla 49.700 dolardan işlem görmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar