X


Twitter CEO’su Onayladı Yeni Kripto Para Cüzdanı Geliştiriliyor

Twitter'ın CEO görevini yürüten Jack Dorsey, Square'in Bitcoin donanım cüzdanı geliştirme planları olduğunu onayladı.
14:27
9 Temmuz 2021

Dijital ödeme firması Square’in CEO’su Jack Dorsey ve donanım bölümünün yöneticisi Jesse Dorogusker, firmanın uzun zamandır Bitcoin (BTC) donanım cüzdanı geliştirdiğini yaptıklarım bir açıklama ile Twitter’da onayladı.

Geliştirmeyi Square Firması Üstlendi

Bitcoin’i yapmış olduğu açıklamalar her daim desteklediğini açık açık gösteren Dorsey, ilk olarak geçen ay bir Square donanım cüzdanı ve saklama hizmeti fikrinden bahsetmişti. Şimdi ise “bunu yapıyoruz” ifadesini kullandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Dorogusker, Twitter’da yapmış olduğu açıklamada Square’in Bitcoin saklama hizmetini yaygın hale getirmek istediklerini söyledi ve donanım cüzdanlarını faaliyete geçirme konusundaki hedeflerini sıraladı:

“Bitcoin saklamayı daha yaygın hale getirmek için bir donanım cüzdanı ve hizmeti oluşturmaya karar verdik. Çalışmalarımıza tüm gücümüz ile devam edeceğiz. Bu topluluğun bu projeyle ilgili bize vermiş olduğu geri dönüşler bizi heyecanlandırdı.”

Dorsey, geçen ay “destekli bireysel saklama” terimini açıkladı ve firmanın donanım cüzdanını yönetmek için kullanıcılara basitleştirilmiş bir deneyim sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

Kripto Paraları Nerede Saklamalı

Kripto para piyasasının son 12 ayda büyümesiyle birlikte yeni yatırımcılardan gelen spekülasyonlarda büyük bir artış gösterdi. Fakat kripto paraların nerede saklanacağı ve güvende olup olmadıkları giderek ciddileşen bir problem haline gelmeye başladı.

Kullanıcılar; saldırılara veya sızıntılara karşı gerçek manada güvenlik sağlamayan kripto para borsalarında varlıklarını sakladıklarında risk alırlar. Çünkü sanal varlıkları üzerinde tam kontrole sahip oldukları söylenemez. Bilgisayar veya akıllı telefonlardaki yazılım cüzdanları da kötü amaçlı yazılım riskiyle karşı karşıyadır.

Donanım cüzdanları, kripto varlıkları tutmanın en güvenli yollarından biri. Zira kullanıcıların özel anahtarlarını (private key) ve kripto varlıklarını harici çevrim dışı cihazlarda saklamasına olanak sağlıyor. Ancak bireysel kullanıcılar, bu cihazların kullanım zorluğundan son zamanlarda şikayet etmeye başladı.

Gelecekte bankaların şuan yapmış olduğu gibi, özel şirketlerinde dijital varlıkları saklama hizmeti vereceği platformları görmek çok da şaşırtıcı olmayacak. İnsanlar dijital para kavramına daha yeni yeni alıştığı günümüzde bu varlıkları güvenli bir şekilde saklayabilme problemi acilen çözüm bulmalıdır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar