X


Apple’ın Kurucu Ortağından Şaşırtıcı Bitcoin Yorumu

Apple kurucu ortağı Steve Wozniak'ın Bitcoin yatırımcısı olmamasına rağmen Bitcoin (BTC) konusundaki olumlu duruşunu yineledi.
16:22
9 Temmuz 2021

Apple kurucu ortağı Steve Wozniak, yıllar önce “Bitcoin tek dijital altındır” demişti. Ancak hala BTC’ye yatırım yapmadığını iddia ediyor.

Teknoloji Mucizesi

Apple kurucu ortağı Steve Wozniak’ın Bitcoin yatırımcısı olmamasına rağmen Bitcoin (BTC) konusundaki olumlu duruşunu yinelediği bildiriliyor.

Bir zamanlar “tek dijital altın” olarak adlandırdığı Bitcoin’i tüm dünyaya tanıtmak isteyen Wozniak, Latin Amerika’da büyük bir sanal etkinlik olan Talent Land Digital 2021’de Bitcoin’den “teknoloji mucizesi” ve “benzersiz bir matematiksel formül” olarak bahsetti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Altın Çıkarmaktan Daha Kolay

Yerel haber ajansı El Sol de México tarafından Perşembe günü yayınlanan bir rapora göre, Apple kurucu ortağı ayrıca Bitcoin’in altından daha iyi olduğunu belirterek, Bitcoin bloklarını bulup çıkarmanın , gerçek madencilerin altın bulup çıkarmasından daha kolay olduğunu ima etti ve ekledi:

“Altın sınırlıdır ve onu aramanız gerekir. Bitcoin en şaşırtıcı matematiksel mucizedir. Bitcoin’e yatırım yapmıyorum ama sonsuza kadar var olacağına inanıyorum.”

Birçok endüstri uzmanı ve analisti, hem altın hem de Bitcoin’in sınırlı bir arzı olduğu için ve bu nedenle potansiyel olarak piyasada değerini koruduğundan, Bitcoin’e “dijital altın” adını verdi. Altın, fiziksel arz ve çıkarma zorluğu ile sınırlıyken, Bitcoin madenciliği kaynak koduyla 21 milyon adet ile sınırlandırılmıştır, bu da 2140’ta son Bitcoin kazıldığında dünya bir daha asla eskisi gibi olmayacak.

Wozniak’ın sözleri, Meksika’nın en zengin üçüncü adamı Ricardo Salinas Pliego’nun Bitcoin’i yeni altın olarak adlandırmanın “kesinlikle doğru” olduğunu açıklamasından kısa bir süre sonra geldi. Milyarder işadamı, “Bu tamamen doğru, Bitcoin yeni altın, ancak çok daha taşınabilir, Bitcoin’i taşımak cebinizde altın külçeleri bulundurmaktan çok daha kolay” dedi. Teknoloji gurusu, Bitcoin’in dünyanın tek para birimi olarak ortaya çıkacağını defalarca savunan Twitter CEO’su Jack Dorsey’den yorumlar aldığını kaydetti. Altın yada Bitcoin hangisi daha değerlidir bilinmez ama ileride bu iki madenin çok daha fazla değer kazanacağı ortada.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar